Ana Sayfa Kamu Kurumları Sahil Güvenlik Komutanlığı Sürekli İşçi Alım İlanı

Sahil Güvenlik Komutanlığı Sürekli İşçi Alım İlanı

71
Sahil Güvenlik Komutanlığı

Sahil Güvenlik Komutanlığı, Türkiye’nin bütün sahillerinde, iç suları Marmara Denizi ile İstanbul ve Çanakkale boğazlarında, liman ve körfezlerinde, karasularında, münhasır ekonomik bölgesi ile ulusal ve uluslararası hukuk kuralları uyarınca egemenlik ve denetimi altında bulunan deniz alanlarında hizmet veren TSK’nin bir askeri birimidir. Sahil Güvenlik Komutanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere aşağıda nitelikleri belirtilen sayıda daimi, sürekli işçi alımı yapılacağı belirtildi.

Peki bu ilana nasıl başvurabilirim. Başvuru formu, başvuru şekli, yeri ve zamanı detayları yazımızda..

  • Türkiye Geneli Akademik Kurum İlanları için TIKLAYIN
  • Türkiye Geneli Kamu Kurumları Memur Alımı İlanları İçin TIKLAYIN
  • Özel Şirketler Personel Alım İlanları için TIKLAYIN

Sahil Güvenlik Komutanlığı Daimi İşçi Alım İlanı

S.NO Meslek Adı Öğrenim Durumu İşgücü Sayısı
1 GENEL ALAN TEMİZLEME GÖREVLİSİ/MEYDANCI LİSE VE DENGİ OKUL MEZUNU ADAYLAR BAŞVURABİLİR. 1
2 BÜRO İŞÇİSİ LİSE VE DENGİ OKUL MEZUNU OLUP; BİLGİSAYAR, BİLGİ İŞLEM, BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ, BİLGİSAYARLI MUHASEBE, MUHASEBE VE FİNANSMAN, BÜRO YÖNETİMİ, BÖLÜMLERİNİN HERHANGİ BİRİNDEN MEZUN VEYA İLGİLİ BÖLÜMLERE AİT MEB ONAYLI SERTİFİKA SAHİBİ OLANLAR BAŞVURABİLİR. 2

İŞÇİ ALIMI İLE İLGİLİ DETAYLAR

  • Türk vatandaşı olmak,
  • 18 yaşını tamamlamış olmak,
  • Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar,anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,milli savunmaya karşı suçlar,Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edim ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama ve ya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
  • Kamu Kurum ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 3/I maddesi gereği enaz %40 engelli olmak gerekmektedir. Çok tehlikeli işyerinde istihdam edilecek olup, yapılacak işin niteliğine göre görme, iki eli kullanamama, zihinsel ve psikolojik rahatsızlığı bulunanlar başvuramayacaktır.
  • Hakkında yapılacak güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması,
  • Engelli statüsü dışında sağlık durumunun çok tehlikeli işyerinde çalışmasına uygun olduğuna dair sağlık kurulu raporu almak. Sağlık Raporu İşyeri Hekimi tarafından incelenecek ve 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununun 15’inci maddesi gereği kişinin yapacağı işe uygun olduğunu belirtilen sağlık raporu İşyeri Hekimi tarafından düzenlenecektir.
  • Kamu kurum ve kuruluşlarının kendi disiplin mevzuatı uyarınca görevinden veya meslekten ihraç edilmemiş olmak,

İşe göndermede öncelik hakkından yararlanacak adaylar, durumlarını daha önce çalıştıkları kamu kurum ve kuruluşlarından alacakları belgeyle ıspat etmek zorundadırlar. Terörle mücadele sırasında malul sayılmayacak şekilde yaralananlar, sağlık raporu ve terörle mücadelede yaralandığını gösteren komutanlık yazısıyla, terörle mücadelede göstermiş oldukları üstün başarı nedeniyle takdire layık görülenler Kuvvet komutanlığı için asgari Tugay Komutanlığınca, Jandarma Genel Komutanlığı için asgari Alay Komutanlıklarınca kendilerine verilen takdir belgeleriyele durumlarını belgelemeleri gerekmektedir.

Sınava; başvuruda bulunanlar arasından 07.12.2018 tarihinde saat 10:00’da Pendik Belediyesine ait Yunus Emre Kültür Merkezinde (BatıMah. ErolKaya Cad. No:21 Pendik/İSTANBUL) Noter huzurunda “başvuruda bulunanların katılabileceği” kura çekimi ile açık iş gücü sayısının 4 katı belirlenen adaylar katılabilecektir. Noter huzurunda kura çekimi ile belirlenen adaylar Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Onarım Destek Komutanlığında sözlü sınava tabi olacaktır. Kura çekimi sonuçları www.sg.gov.tr adresinde açıklanacaktır.

Sahil Güvenlik Komutanlığı İşçi Alım İlanına Nasıl Başvurabilirim?

İşçi alım ilanına başvurular 26-30 Kasım 2018 tarihleri arasında Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlükleri veya internet (www.iskur.gov.tr.) aracılığıyla yapılacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tai İş Başvurusu 2022 – Tusaş İş İlanları Açıldı

Tai İş Başvurusu yani Tusaş Personel Alımı ilanları 2022 yılı için yeniden açıldı. Tusaş İ…