Ana Sayfa Meslekler Şantiye Şefi Nedir, Ne İş Yapar, Görevleri Nelerdir?

Şantiye Şefi Nedir, Ne İş Yapar, Görevleri Nelerdir?

Şantiye şefi kimdir? Şantiye şefi nedir? Şantiye şefi ne demektir? Şantiye şefi ne iş yapar? Şantiye şefi neler yapar? Şantiye şefinin görevleri ve sorumlulukları nelerdir? Şantiye şefi mesleği hakkında detaylı bilgi haberimiz devamında yer almaktadır.

Şantiye şefi

Şantiye şefi; sanat, sağlık, çevre standartlarına ve şartlarına uygun bir yapı inşa edilmesi sürecinin takibini ve işin düzenli yürütülmesini sağlayan kişidir.

Şantiye şefi nedir?

Şantiye şefi;

  • Projesi yapılmış bir işin projesine uygun şartlarda yapılmasını ve yapılan imalatları denetleyen kişidir.
  • İşi yapan ekipler arasında koordinasyonu sağlar ve malzeme temini gibi konular ile de ilgilenmektedir.
  • İşçilerin çalışma saatlerini ve bölgelerini ayarlar ve iş programını düzenler.
  • İşlerin yapılan iş programına uygun zamanda bitirilmesini ve öngörülen tarihlere göre işin bitirilmesi için gerekli şartları sağlamak ile yükümlüdür.

Şantiye şefi kimdir?

Şantiye şefi sadece üniversitelerin mimarlık ve mühendislik bölümlerini bitirmiş yetkin kişiler tarafından yapılabilen bir konumdaki görevdir. Mühendis ve mimarlık eğitimini tamamlamamış ya da bu bölümlerden eğitim almamış kişiler tarafından yapılamamaktadır.

Şantiye şefi ne iş yapar?

Şantiye şefleri bir şantiyenin her şeyi ile ilgilenen kişidir.

  • Proje ve şantiye ile ilgili her konuda çözümler üreten ve bu çözümleri uygulanmasını denetler.
  • İşin yapılabilmesi için gerekli koordinasyonları sağlamak ile yükümlüdür.
  • Şantiye şefi şantiye sahasındaki iş güvenliği ve sağlığı kurallarının da yerine getirilmesini denetlemektedir ve bunların uygulanmasını da sağlamakla yükümlüdür.
  • Şantiye şefi şantiyede yapılan her türlü imalatında projede belirtildiği şekilde yapılmasını da kontrol eder ve yanlışlık var ise bunun düzeltilmesini sağlar.

Bu yazımızda şantiye şefi kimdir, nedir, ne iş yapar gibi çeşitli konularda detaylı bilgiler sunduk. Şantiye şefliği hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca şantiye şefi nasıl olunur konumuza da göz gezdirmenizi öneriyoruz.


DİĞER ŞANTİYE ŞEFİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, şantiye şefi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan şantiye şefi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

E-posta adresinizi yazın :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir