Ana Sayfa Meslekler Suç Bilimci, Kriminolog Ne Kadar Maaş Alır, Ne Kadar Para Kazanır?

Suç Bilimci, Kriminolog Ne Kadar Maaş Alır, Ne Kadar Para Kazanır?

Kriminolog, Suç Bilimci ne kadar maaş alır, Kriminologlar ne kadar para kazanır? Suç Bilimciler kaç para kazanmaktadır? Suç Bilimci, Kriminolog ne kadar kazanırım? 2020 Kriminolog, Suç Bilimci maaşları hakkında bilgi haberimiz devamındadır.

Suç Bilimci Maaşları

Kriminoloji ya da suç bilimi suçun ve olayların açıklamasını yapan, suçlu davranışların nedenlerini inceleyen, suçun önlenmesi ve suçlarla mücadele ile ilgilenen bir bilimsel öğretidir. Suç bilimci ; kriminoloji ilmini kullanan kişilere verilen isimdir.

Kriminoloji yani Suç Bilimi sözcüğünün mucidinin kim olduğu kesin olarak bilinmemekle birlikte isim babalığının çoğunlukla bir fransız doktor tarafından konulduğu düşünülmektedir.

Kriminoloji çoğunlukla bir gözlem bilimi olarak kabul edilmesine rağmen uyumlu bir strateji belirlenmesi ile toplumun suç karşısındaki tepkisinin derinlemesine değişmesine öncelik ederek toplumu daha huzurlu bir zemine oturtmasında ana damar olma vasfını gösterebilir. Suç Bilimi yalnızca ceza hukukunun yetersizliklerinden doğmakla kalmamış, onun yenilenmesinin koşullarını da belirlemede aktif rol almıştır.

Suça karşı açılmış savaşın yetersizliklerinden doğmuş olan kriminoloji günümüzde hala daha tam olarak yerine oturamamıştır. Bunda bilim dalının yeterince bilinemeyişi ve siyasetçiler tarafından gevşek politikaların uygulanmasına dayanmaktadır. Suçla mücadele edebilmek için suçu tanımanın önemli olduğunda yola çıkacak olursak özgürlükçü anlayışa dayalı bir bilim ile huzur topluma ulaşmak zor olmasa gerekir.

Ülkemizde henüz tam olarak iş sektörü haline gelmemiş olmakla birlikte genel olarak kolluk kuvvetleri ( polis , jandarma vb ) tarafından adli tıp kurumları ile ortak çalışmalar yürütülerek faaliyetini sürdürmektedir. Olay yeri inceleme suç biliminin önemli bir parçasını oluşturmaktadır.

2020 yılı Adli Tıp Uzmanı Maaşları Ne Kadar?

Adli Tıp Uzmanları maaşları 4000 tl ile 5000 tl arasında değişmekte olup, kurum içi performans değerlerine göre büyük oranlarda değişkenlik göstermektedir. Yurt dışında ise Suç bilimci olarak geçen kişilerin aylık ücretleri 5000 dolar ile 10000 dolar gibi yüksek rakamlardır.


DİĞER KRİMİNOLOG HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, kriminolog konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan kriminolog duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

E-posta adresinizi yazın :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir