Ana Sayfa Şehirler Kocaeli TUBİTAK Çok Sayıda İşçi Alımı Yapacak

TUBİTAK Çok Sayıda İşçi Alımı Yapacak

115
İşçi alımı

TUBİTAK yayınlamış olduğu ilan ile çok sayıda personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. TUBİTAK personel alımı ilanı kapsamında 2 büro memuru alımı, 1 matbaa teknisyeni alımı, 2 diğer elektronik teknisyenleri alımı, 2 sekreter alımı ve 1 güvenlik görevlisi alımı gerçekleştirecektir.  Adaylar TUBİTAK personel alımı ilanına 27 Ocak 2017 tarihine kadar iş başvurusu yapabileceklerdir. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu ve başvuru tarihleri hakkında detaylı bilgi haberimiz devamında yer almaktadır.

TUBİTAK İşçi Alımı İlanı 2017

Talep şartlarına durumu uyan adaylar, ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 10 gün içerisinde talebin yayımlandığı yerdeki İl/Şube Müdürlüğümüzden veya www.iskur.gov.tr internet adresi üzerinden başvuru yapabilirler. Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusu geçersiz hale getirilmesi, işe alınması işleminin iptaline ilişkin Kurumun ve talep sahibi kamu kurum ve kuruluşunun yasal işlem yapma hakkı saklıdır. Taleplerde 2016 Kamu Personeli Seçme Sınavına (KPSS) sonuçları geçerli olup, 2016 KPSSP93 60 puanı olan adayların başvuruları kabul edilecektir. Taleplere başvuru yapan ve nihai listede yer alan adaylar, eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, yabancı dil şartı vb. koşulları taşıyıp taşımadıklarını yazılı veya sözlü sınavdan önce talebi veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz etmek zorundadır. Bu durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar nihai listeden çıkarılarak sıralamada yer alan diğer kişiler listelere dahil edilecektir.

Merkezi sınav uygulanmayacak kişilerden (önceliklilerden) müracaat eden adaylar içerisinden öncelik belge tarihlerine göre talep sayısının üç katını geçmeyecek şekilde isim ve adresleri ile durumlarını açıklayıcı bilgi talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. – Son müracaat tarihi resmi tatile rastladığında bir sonraki iş günü başvurular kabul edilecektir. Müracaat tarihleri çakışan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun birden fazla iş gücü talebine durumu uyan iş arayanın, tercihi doğrultusunda sadece bir talebe müracaatı kabul edilecektir. Merkezi sınav kapsamında müracaat eden adaylar içerisinden en yüksek puan alandan başlamak üzere talep sayısının üç katı olacak şekilde düzenlenecek nihai listede yer alan kişilerin isim ve adresleri, işçi talebinde bulunan kamu kurum ve kuruluşuna bildirilecektir. İş yerine ismi bildirilen kişilere yazılı veya sözlü sınavın yeri ve zamanı talebi veren kamu kurum ve kuruluşu tarafından adaylara yazılı olarak bildirilecektir. Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları sürekli veya geçici iş gücü talebine işverence davet edildikleri halde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar. Öncelik hakkından ikinci kez yararlanılamaz.

Başvuru Şartları Nelerdir?

Büro Memuru Alımı : Adayların güvenlik soruşturması engelinin bulunmaması, kamu haklarından yasaklanmış ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydının bulunmaması, MC Office programlarını kullanabilmesi, Analitik Düşünme ve problem çözme yeteneğine sahip olması, iletişim becerisi kuvvetli, sorumluluk sahibi ve sonuç odaklı olması, kolay ve hızlı öğrenip uygulamaya geçirebilmesi, ekip çalışmasına yatkın olması gerekmektedir.

Matbaa Teknisyeni Alımı : : Adayların güvenlik soruşturması engelinin bulunmaması, kamu haklarından yasaklanmış ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydının bulunmaması, en az 2 yıl mesleki tecrübeye sahip olması ve bunu belgelendirmesi, iletişim becerileri kuvvetli, sorumluluk sahibi ve sonuç odaklı olması, kolay ve hızlı öğrenip uygulamaya geçirmesi, ekip çalışmasına uygun olması ve tercihen Photoshop, İlustrator, Coreldraw programlarını kullanabilmesi gerekmektedir.

Diğer Elektronik Teknisyeni Alımı : Adayların güvenlik soruşturması engelinin bulunmaması, kamu haklarından yasaklanmış ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydının bulunmaması, görevini devamlı yapmasına engel bir rahatsızlığının bulunmaması, 2 sene tecrübeye sahip olması, Bilgisayar, yazıcı gibi çevre birimleri kurulum, kullanım ve problem çözümü konusunda tecrübeli olması, Microsoft tabanlı uygulamaları etkin olarak kullanabilmesi, CCTV kamera sistemlerinde tecrübeli olması, yangın algılama sistemlerinde tecrübeli olması, Ses ve anons sistemlerinde tecrübeli olması, ağ alt yapısında ağ cihazları ve data bağlantılarına müdahale konusunda deneyim sahibi olması, iletişim becerileri kuvvetli, sorumluluk sahibi ve sonuç odaklı olması, kolay ve hızlı öğrenip uygulamaya geçirebilmesi, ekip çalışmasına yatkın olması ve işe alınacak personelin Gebze ve Darıca ilçelerinde ikamet etmesi gerekmektedir.

Sekreter Alımı : Adayların güvenlik soruşturmasının bulunmaması, kamu haklarından yasaklanmamış olmak, görevini yapmasına engel bir rahatsızlığının bulunmaması, 2 sene tecrübeli olması, yoğun telefon, randevu ve E-Posta trafiğini yönetebilmesi, iletişim becerisi ve insan ilişkileri güçlü, diksiyonu düzgün olması, sorumlluk sahibi ve dikkatli olması, yoğun iş temposuna uyum sağlayabilmesi gerekmektedir.

Güvenlik Görevlisi Alımı : Adayların güvenlik soruşturması engelli bulunmaması, kamu haklarından yasaklanmamış olması ve devlet memuru olmasına engel bir suç kaydına sahip olmaması, silahlı özel güvenlik kartı sahibi olması, vardiyalı ve gece çalışmasına engel bir durumunun olmaması, en az 1 sene deneyiminin olması, Gebze ve Darıca ilçelerinde ikamet etmesi gerekmektedir.

Çalışma Adresi : MARMARA ARAŞTIRMA MERKEZİ BARIŞ MAH. DR. ZEKİ ACAR CAD. NO: 141470 GEBZE
KOCAELİ / TÜRKİYE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Bingo Fabrikası İş İlanları ve İş Başvurusu

Bingo; ev bakımı ve temizlik ürünleri alanında faaliyet göstermekte olup, 1987 yılında kur…