Ana Sayfa İşte Haberler Türkiye Taş Kömürü 1500 İşçi Alımı Ne Zaman Yapılacak

Türkiye Taş Kömürü 1500 İşçi Alımı Ne Zaman Yapılacak

76
Türkiye Taş Kömürü

Türkiye Taş Kömürü TTK kurumuna yakın zamanda 1500 işçi alımı yapılacağını haberimizde duyurmuştuk. Birçok kullanıcımız alımların ne zaman yapılacağı konusunda büyük bir merak içindeler. TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu daha önceki açıklamasında Maliye Bakanlığının alım için yazı göndermesinin beklendiğini, gerekli alt yapının hazırlanmasından sonra TTK tarafından işçi alımlarının bir karara bağlanacağı açıklaması yapılmıştı.

Türkiye Taş Kömürü 1500 işçi Alımı İlanı 2019

TTK işçi alımlarının İşkur üzerinden yapılacağını duyurmuştuk. Başvurular alındıktan sonra yapılacak olan kura ile TTK bünyesine alımı yapılacak olan işçiler seçilmiş olacak.TTK müdürlüğü kuraların şubat ayı içerisinde yapılabiliceğini belirtti. Alım ilanının ne zaman yapılacağı konusunda Zonguldak Milletvekili Hamdi Uçar tarafından müjdeleyici bir açıklama yapıldı.

TTK – Türkiye Taş Kömürü 1500 İşçi Alımı Başvuru Şartları 2019

Türkiye Taş Kömürü alım yapacağı 1500 işçi için başvuru şartlarını, alım yapılacak olan işçilerde aranılan nitelik ve başvuru detaylarını henüz yayınlamadı. Fakat önceki yıllarda alımı yapılan işçilerde aranan başvuru şartlarını incelediğimizde bu yılda aynı veya benzer şartların alımlarda geçerli olacağını düşünmekteyiz. Başvuru şartları arasında;

  • TC. vatandaşı olmak
  • En az lise mezunu olmak
  • Sağlık sorunları olmamak
  • Herhangi bir suçtan hüküm giymemiş olmak
  • Yer altında çalışmaya elverişli olmak
  • 18 yaşından küçük olmamak
  • Askerlik hizmetini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli olmak yer almakta. Ayrıntılı başvuru şartları ilanın yayınlanması ile sizlerle paylaşacağız.

TTK 1500 İşçi Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Yapılan açıklamada “İşçi alımının yerel seçimlerle bir ilgisinin olmadığı, toplamda alınacak olan 1500 işçinin ilk etapta 1000 kişisi şubat ayı içerisinde, geriye kalan 500 kişilik işçi kadrosu için personel alımının ise yerel seçimlere kalmayacak ( yerel seçimler öncesi ) şekilde düzenlendiği” bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı. Başvuruda bulunmayı düşünen adayların bu tarihleri dikkatli takip etmesi oldukça önemli.

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Kanada İşçi Alımı, İş İlanları ve Göçmenlik Başvurusu

Kanada kuzey Amerika kıtasının en kuzeyinde yer alan çağdaş ve teknolojik olarak ilerlemiş…