Ana Sayfa İşte Haberler Adıyaman İlinde Çalışacak Personel Bulunamıyor

Adıyaman İlinde Çalışacak Personel Bulunamıyor

Adıyaman ilinde yer alan esnaflar dolgun ücretlerle bile çalıştıracak personel, eleman, işçi bulamıyor. Adıyaman'da iş sıkıntısı değil, eleman sıkıntısı oluşmuş durumda. Diğer illerin aksine eleman sıkıntısı yaşayan Adıyaman ile ilgili detaylar haberimizde.

Adıyaman

Adıyaman, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yer alan bir ilimizdir. Nüfusu, günümüz itibariyle 600 bini aşmış durumdadır. Adıyaman ilinin son zamanlarda ilginç sayılabilecek bir sorunu var. Diğer birçok ilimizin aksine Adıyaman ilinde çalıştıracak eleman, personel bulunamıyor. Adıyaman’da her iki iş yerinin birinde vitrinlerine yazılan “Bizimle çalışmak ister misiniz, eleman aranıyor” gibi ilanlar eleman bulabilme konusunda yetersiz kalıyor.

Şehir merkezinde faaliyet göstermekte olan esnaflar eleman bulma konusunda ciddi sorunlar yaşadıklarını ve iş yok cümlesinin yerini Adıyaman’da eleman yok cümlesine bıraktığını belirtiyorlar.

Daha önceleri işsizliğin olduğunu şuan ise çalışacak eleman bulamadıklarını vurgulayan esnaflar, “ Yaklaşık birkaç aydır iş yeri vitrinine eleman aranıyor diye ilanlar astık . Ama ne gelen var ne giden. Biz esnaflarla uzun süre çalışacak eleman bulamıyoruz. Bu konudan dolayı çoğu esnafımız mağdur. Bazen duyuyoruz, “İş yok iş mi var ki çalışalım” diyenlere buyrun gelin çalışın diyoruz yine gelmiyorlar. Eleman bulma konusuna ciddi oranda sıkıntılarımız çok büyük. Bu konuda çalışmaların yapılması lazım” ifadelerini kullandılar.

Adıyaman iline ait iş ilanlarına ulaşmak için TIKLAYIN

 • 2
  Shares

DİĞER İŞ İLANLARI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, iş ilanları konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan iş ilanları duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

E-posta adresinizi yazın :

2 Comments

 1. cengiz

  17 Mayıs 2017 at 16:16

  Ben aryom bulamiyom varsa iş arayin 0541 559 49 34

  Reply

 2. şenay kuşçu

  1 Haziran 2017 at 09:59

  adıyaman esnafı eleman begenmiyor o yüzden eleman bulmada sıkıntı yaşıyor. ben uzun süredir iş arıyorum ama saygı deger esnaflarımız ; bekar, genç,güzel, tercihen ünüversite mezunu olan, güler yüzlü, sabahın köründen akşam 9 veya 10 a kadar calıştıracagı, eleman arıyor. Benim güvenlik sertifikam var. Bilgisayar sertifikam var. 3 tane kariyer belgem var. Lise mezunuyum. kasiyerlik ,satış danışmanlıgı, sanayi deneyimi, vardiyalı ve tam zaman sisteminde çalışmaya alışıgım . vs vs ….. Ama yinede iş bulamıyorum…. sizce sebep ne olabilir. varsa sigorta yatıran iki ögün yemek veren akşam 5 yada 6 oldumu eve gidebilecegimiz hafta sonu bir gün de olsa tatil yapabilecegimiz esnaf beylerin yanında iş çalışmak istiyorum . Adıyaman esnafı keyfi eleman degiştirirse… sigorta yatırmazsa… eleman diye canı çıkana kadar haftalık izni olmadan sabahın köründen gece yarısına kadar çalıştırırsa… bekar evli ayırımı yaparsa… güzel çirkin diye ayırım yaparsa…. asgari ücretin altında düşük fiyata çalıştırırsa tabiki eleman bulamaz ….. tecrübeyle sabittir. teşekkürler

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir