Ana Sayfa Ek İş İlanları Avon Satış Temsilcisi Nasıl Olunur?

Avon Satış Temsilcisi Nasıl Olunur?

311
Avon

Günümüzde çoğu ailenin rahat, refah dolu bir yaşam sürebilmesi için aile içerisinde birkaç bireyin o haneye gelir getirmesi zorunlu hale gelmiştir. Özellikle çalışmaya vakti olmayan, evde bakmakla yükümlü kimseler bulunan kişiler evde ek gelir getiren işler aramaktadırlar. Bu işlerden bir tanesi de avon satış temsilciği. Avon satış temsilcisi olarak aile bütçesine ciddi rakamlarda katkı sağlayabilmeniz içten bile değildir. Bu yazımızda avon satış temsilciliği hakkında detaylı bilgiler sunacağız. Öncelikle avon satış temsilciği nedir bundan bahsedelim.

Avon Satış Temsilciği Nedir?

Avon temsilcilik sistemi, Avon ürünlerini kullanıp sevmiş kişilerin bu ürünleri sadece kullanmakla kalmayıp, aynı zamanda satışa da çıkararak gelir elde ettikleri bir sistemdir. Dünyada 100’ün üzerinde ülkede 6 milyondan fazla kadın bu yöntemi kullanarak gelir elde etmektedir. Avon temsilcisi satmış olduğu her üründen %33 kar elde etmektedir. Ayrıca her ay Avon tarafından satış temsilcilerine sunmuş olduğu hediyeleri de kazanma fırsatı yakalamaktadırlar.

Avon Satış Temsilcisi Olma Şartları Nelerdir?

Avon temsilcisi olabilmek için sağlamanız gereken bir tek şart vardır. 18 yaşını doldurmuş her birey avon temsilcisi olmak için gerekli başvuru formunu doldurabilir. Çalışıyor olmanız, öğrenci olmanız veya ev hanımı olmanız avon temsilcisi olmak için herhangi bir engel teşkil etmemektedir.

Avon Satış Temsilcilerinin Görevleri Nelerdir?

Avon satış temsilcileri, Avon ürünlerini yakından tanımalı ve takip etmeli, avon tarafından düzenlenen eğitimlere katılmalı, ürünleri müşterilerine tanıtabilmeli ve müşterilerin hangi ürünleri kullanması gerektiği hakkında bilgi sahibi olmalı, müşterilerine ürünleri zamanında teslim etmeli ve Avon’a yapacağı ödemeleri zamanında gerçekleştirmelidir. Bu sorumlulukları yerine getiren satış temsilcileri hiçbir sorun yaşamadan uzun seneler avon satış temsilciliği yapabilirler.

Avon Satış Temsilcisi Olmanın Avantajları Nelerdir?

Kuşkusuz her iş gibi avon satış temsilcisi olmak da size oldukça şey katacaktır. Düzenlenen seminerlerde kişisel satış becerinizi geliştirebilirsiniz. Bu sayede ileride farklı iş kollarında çalışsanız bile, ikna kabiliyetinizi arttırmış olduğunuz için zorlanmadan satış işlerinde çalışabilirsiniz. Bu ek gelir fırsatında kendi çalışma şartlarını kendiniz belirlemektesiniz. Bu sayede dileğiniz veya sizin yeterli gördüğünüz oranlarda çalışabilirsiniz. Ayrıca bireysel kozmetik ihtiyaçlarınızı daha ucuza alabilirsiniz. Avon satış temsilciği hakkında detaylı bilgiler verdik. Peki avon satış temsilcisi nasıl olunur? Nereye nasıl başvuru yapılmalıdır?

Avon Satış Temsilcisi Nasıl Olunur?

Avon, satış temsilcisi olmak isteyen bireyler için bir başvuru formu geliştirdi. Önceleri evraklar gönderilerek yapılan avon satış temsilciliği başvurusu, artık online olarak dakikalar içerisinde gerçekleştirilebilmektedir. Satış temsilcisi olmak için aşağıda vermiş olduğunuz bağlantıya tıklayarak başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir. Bu başvuru formunu doldurmanızın ardından da ilk siparişlerinizi vermelisiniz. Bazı zamanlarda değişse de ortalama olarak 100 liralık sipariş vermelisiniz. Bu sipariş sonucunda katalog da siparişleriniz ile beraber gönderilecektir.

Avon satış temsilciliği başvurunuz yoğunluğa göre 1 ila 3 iş günü içerisinde onaylanmaktadır. Bu süreden sonra siparişlerinizi de vermenizin ardından kataloğunuz da elinize ulaşacaktır. Bu katalogda tüm avon ürünleri yer almaktadır. Bu ürünleri inceleyerek başkalarına satmanız durumunda da satışlardan %33 gelir elde edersiniz.  Avon’a vermiş olduğunuz siparişler 2 iş günü içerisinde teslim edilmektedir.

Avon Satış Lideri Başvuru Formu İçin [link url=”https://www.avon.com.tr/PRSuite/dreamJobApply.page”]TIKLAYIN[/link]

Avon satış temsilciliği hakkında bilgi

Avon Satış Temsilciliği İptali Nasıl Yapılır?

Avon satış temsilciliği tamamen gönüllülük esasına göre yapılan bir iştir. Bu sebepten dolayı girmek ne kadar kolaysa, çıkmak da bir o kadar kolaydır. Dilediğiniz zaman müşteri temsilcisini arayarak satış temsilciliğinden çıkmak istediğinizi dile getirebilirsiniz. Müşteri temsilcisi dakikalar içerisinde işleminizi hallederek, sizi sistemden silecektir. Daha sonra yine girmek istediğinizde de başvurunuzu yineleyerek sisteme tekrar katılabilirsiniz.

Bu yazımızda nasıl avon satış temsilcisi olunur, kimler avon satış temsilcisi olabilirler, avon satış temsilcisi olmak hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Ayrıca Avon temsilcilerinin ne kadar kazanç elde ettiklerini öğrenmek için hemen TIKLAYIN.

One Comment

  1. Newşin

    19 Ocak 2018 at 17:32

    Biz üye olmadan satış nasıl yapıcaz

    Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Trendyol Express Kuryesi Nasıl Olunur? Trendyol Express Taşıyıcı Ücretleri

Trendyol ekspress kuryeliği, Türkiye’nin en büyük sanal mağazalarından olan Trendyol bünye…