Ana Sayfa Ek İş İlanları Avon Satış Temsilcileri Ne Kadar Para Kazanıyorlar?

Avon Satış Temsilcileri Ne Kadar Para Kazanıyorlar?

208
Avon

Maddi olarak eve ek gelir getirmek isteyen bay veya bayanlar evde yapabilecekleri ek iş imkanlarına yöneliyorlar. Son yıllarda popülaritesini arttıran ek işlerden bir tanesi de avon satış temsilciliği. Bireylerin istedikleri zamanlarda çalışabilmelerinden, güzel oranlarda satışlardan pay almalarından ve kendi kullanmış oldukları ürünleri de indirimli satın almalarından dolayı avon satış temsilciği işine oldukça fazla ilgi gösteriyorlar. Peki avon satış temsilciliği kazançlı bir iş midir? Temsilciler ne kadar para kazanıyorlar? Bu yazımızda da avon satış temsilciliğinin maddi yönlerini irdeleyelim.

Avon Satış Temsilcileri Ne Kadar Kazanıyor?

Öncelikle 18 yaşını doldurmuş her birey avon temsilcisi olmak için başvuruda bulunabilir. Başvurunuzu yaptıktan ve onay aldıktan sonra da para kazanma işine odaklanabilirsiniz. Avon sitesinden satış temsilcisi olarak vermiş olduğunuz siparişler elinize ulaştıktan sonra bu ürünleri satmanız gerekmektedir. Bu ürünleri satmanızın ardından da her satıştan komisyon alırsınız. Bu miktar günümüz itibariyle %33 olarak güncellenmiştir. Örneğin 100 liralık ürün sattığınızda bu miktarın 33 lirası sadece kendi kazancınızdır. 100 liralık satışınızın ardından 15 gün içerisinde 77 lirayı Avon’a gönderdikten sonra 33 lira size kalmaktadır. Bunun yanı sıra Avon tarafından sadece satış temsilcilerine özgü kampanyalar ve hediyeler bulunmaktadır. Bazı ürünleri temsilcilere ücretsiz olarak gönderirler. Bu göndermiş oldukları ürünleri de yine satarak gelir elde edebilirsiniz.

Avon satış temsilcilerini satmış oldukları ürün miktarlarına göre kategorize etmektedir. Yıllık satışı 1300 TL’nin altında kalanlar normal satış temsilcisi, 1300 ile 5000 TL arası satışı olanlar Avon Club ve 5000 TL üzeri satış yapanlar da Elite Club olarak anılmaktadır. Avon her gruba hediyeler gönderse de, en fazla hediyeyi, ücretsiz ürünü en çok satış yapanlara göndermektedir. Yani Avon sisteminde ne kadar çok satış yaparsanız kazanç yüzdeniz de o kadar artmaktadır.

Çok sayıda ülkede 6 milyondan fazla insanın Avon satış temsilcisi olarak gelir elde ettiklerini de unutmamak gerekir. Bu sistemin görünen tek dezavantajı, çalışmazsanız sistemden gelir elde edemezsiniz. Yani aylık olarak sizlere sabit bir maaş sunulmaz. Bu yazımızda avon satış temsilcilerinin ne kadar para kazandıklarını anlatmaya çalıştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz. Ayrıca sizde avon satış temsilcisi olarak para kazanmaya başlamak istiyorsanız, BURADA yer alan haberimizden nasıl başvuru yapacağınızı da detayları ile öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Trendyol Express Kuryesi Nasıl Olunur? Trendyol Express Taşıyıcı Ücretleri

Trendyol ekspress kuryeliği, Türkiye’nin en büyük sanal mağazalarından olan Trendyol bünye…