Ana Sayfa Kamu Kurumları Devlet Demiryolları 356 İşçi Alımı Yapacak

Devlet Demiryolları 356 İşçi Alımı Yapacak

T.C. Devlet Demiryolları personel alımı için yeni bir ilan yayınladı. İlan kapsamında 356 kadrolu personel alımı için başvuru şartları ve tarihleri açıklandı. Başvurular önümüzdeki günlerde başlayacak olup ilanın detayları haberimizde.

T.C Devlet Demiryolları

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) 2019 yılı için personel alımı ilanı yayınladı. İlan kapsamında TCDD bünyesine TCDD Tren Teşkil İşçisi, Demiryolu Yol Yapım, Bakım ve Onarım Makinası Operatörü, Demiryolu hattı Bakım Onarımcısı ve Liman Vinç Operatörü ( RTG CE SSG ) pozisyonlarda toplamda 356 personel alımı yapacak. İlan uyarınca adaylarda KPSS şartı aranmayacak. Adaylarda aranılan başvuru şartları, başvuru tarihleri ve ilana dair diğer detaylı bilgiler yazımızın devamında yer almakta.

T.C. Devlet Demiryolları (TCDD) İşçi Alımı İlanı 2019

Adaylar başvurularını 09 Nisan 2019 tarihi itibari ile İŞKUR üzerinde yayımlanmasının ardından başlayabilecekler. Başvuruların en geç 15 Nisan 2019 tarihine kadar gerçekleştirebilmeleri gerekmektedir. Ayrıca adayların başvuru yapabilmeleri için, Erkek olmak, Askerlik ile ilgisi bulunmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, 36 yaşını doldurmamış olmak gibi nitelikler taşımaları gerekmektedir.

Başvuruda bulunan adaylardan İŞKUR tarafından nihai listeye göre adaylara kura çekimi yapılacak. İlgili kurada seçilecek adaylara sözlü sınav yapılacak olup sözlü sınava kadro sayısının 4 katı kadar aday katılacaktır. İlgili kura çekimi 25 Nisan 2019 tarihinde noter huzurunda yapılacaktır.

Başvurusu Kabul Edilip İşe Başlatılacak Adaylardan İstenilen Belgeler

1- Tam teşekküllü devlet hastaneleri veya resmi üniversite hastanelerinin herhangi birinden tarama testi yaptırılması istenecektir. (Tarama testi alkol veya uyuşturucu madde bağımlılığını tespit etmek amacıyla yapılan testtir).

2- Tam teşekküllü devlet hastanelerinden veya resmi üniversite hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporunda “Az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışır” ibaresi bulunacaktır. Ayrıca, Görme Dereceleri (sağ-sol göz ayrı ayrı belirtilmiş), Renk Muayenesi (ishihara testi yapılmış), İşitme Muayenesi (Odyometrik incelemede 500, 1000, 2000 frekanslarının saf ses ortalaması 0-40 dB olmalıdır.) belirtilmiş olacak ve görme/işitme değerlendirme sonuçları sağlık kurulu raporuna eklenmiş olacaktır. -Sözlü sınavını kazanan asıl adayların almış oldukları sağlık kurulu raporunda “Az tehlikeli, tehlikeli ve çok tehlikeli işlerde çalışır” ibaresi ile görme/işitme muayeneleri hakkında istenilen değerlendirme sonuçları bulunmayanlar işe başlatılmayacaktır.

* TCDD Sağlık ve Psikoteknik Yönergesi gereğince grup tespiti ve psikoteknik değerlendirmesi yapılacak sanat kolları için adayların almış oldukları sağlık kurulu raporu grup belirleyicileri tarafından değerlendirilecektir. Grubu uygun olan adaylar, psikoteknik değerlendirmesine gönderilecektir. Grubu uygun olmayan adayların işe başlama işlemleri sonlandırılarak, varsa yedek aday çağrılacaktır. Psikoteknik değerlendirme sonucunda yeterli görülen adayın ataması yapılacaktır. Yetersiz görülen aday bir ay içerisinde ikinci kez psikoteknik değerlendirmeye gönderilecektir. İkinci kez yetersiz görülen adayın işe başlama işlemleri sonlandırılarak, varsa yedek aday çağrılacaktır.

T.C Devlet Demiryolları İlanın Tam Metnine Ulaşmak için TIKLAYIN

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) ve (instagram) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, işçi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan işçi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

One Comment

  1. kubilay kaya

    1 Mayıs 2020 at 02:42

    27 yaşındayım iş arıyorum

    Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Ptt Personel Alımı

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü olarak hizmet sunan PTT, Türkiye’nin kaps…