Ana Sayfa Kamu Kurumları Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Güncel İş İlanları ve İş Başvurusu

Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Güncel İş İlanları ve İş Başvurusu

Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü 2020 yılında çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapacak.Devlet Opera ve Balesi insan kaynakları iş imkanları, kariyer olanakları, iş ilanları ve iş başvurusu ile iş başvuru formu haberimiz devamında yer almaktadır.

DOB Müdürlüğü

Devlet Opera ve Balesi, 1309 sayılı kanun ile kurulmuş, ulusal opera ve bale topluluklarını bünyesinde barındıran, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı bir genel müdürlüktür. 6 taşra müdürlüğünde faaliyetlerini sürdürmektedir. Bunlar; Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin, Antalya ve Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdürlükleridir. Asıl amacı, opera, bale ve müzik sanatlarını halka tanıtmak ve yaymak gayesiyle opera, operet, bale temsilleri ile konserler vermek, yurt içi ve yurt dışı turneler ile milli ve milletler arası festivaller düzenlemektir.

Devlet Opera ve Balesi Personel Memur İşçi Alımı 2020

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ve Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, gençlerin ve çocukların yaratıcılıklarını ortaya çıkarmak ve arttırmak, halkımızın kültür ve sanatı talep etmesini ve aktif yaratıcı süreçlerde yer almasını sağlamak üzere kurdukları opera-bale kurumları ve senfoni orkestraları ile yurt sathına yayılarak, Anadolu halkının kültürel yaşamına sürekli olarak katkıda bulunabilecek sosyal hizmet altyapısını halkımızın hizmetine sunmaktadırlar.

Devlet Opera ve Balesi İş İlanları 2020

Son yıllarda moda olan “küreselleşme”ye rağmen, her ülke kendi eğitsel ve sanatsal hedeflerini belirlemektedir. İki kıtayı birleştirerek doğuyu batıya bağlayan ve zengin kültürel kimlikleri bünyesinde toplayan Ülkemizde, Ulvi Cemal Erkin’in Köçekçe’sini veya Selman Ada’nın Ali Baba ve Kırk Haramiler Operasını dinlerken içi coşmayacak, ruhu okşanmayacak bir tek kişi bile yoktur herhalde. Bu bestecilerimizin ve burada adlarını sayamayacağımız daha pek çok bestecimizin eserlerine bizim folklorumuzdan, kendi zenginliklerimizden, Anadolu toprağının zenginliklerinden oluşan o muazzam değerler kaynak olmuştur. Yaptıkları müzik evrenseldir ama bizim müziğimizdir; bizi gelişmiş ülkelerle ortak platformlara taşıyan ulusal değerlerimizdir.

Devlet Opera ve Balesi İş Başvurusu Formu 2020

Mevcut kadrosunda iyileştirme ve genişleme adına Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü son dönemlerde oldukça fazla personel alımı yaptı. 2020 ve 2021 yıllarında bu sayının artacağı söyleniyor. Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü bünyesinde çalışmak istiyorsanız ;

Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü : Güncel İş İlanları

Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü: İş Başvuru Formu

sayfalarını takip edebilirsiniz.

Devlet Opera ve Balesine Nasıl Giderim;

Devlet Opera ve Bale binası Ankara ilinin Çankaya ilçesinde yer almaktadır.

Adres : Korkutreis Mah. Hanımeli Sk. 11, 06430 – Çankaya, ANKARA

Tel: 0312 229 76 25


DİĞER OPERA VE BALESİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, opera ve balesi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan opera ve balesi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

E-posta adresinizi yazın :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir