Ana Sayfa Kamu Kurumları Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Güncel İş İlanları ve İş Başvurusu

Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü Güncel İş İlanları ve İş Başvurusu

771
DOB Müdürlüğü

Devlet Opera ve Balesi, 1309 sayılı kanun ile kurulmuş, ulusal opera ve bale topluluklarını bünyesinde barındıran, Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı bir genel müdürlüktür. 6 taşra müdürlüğünde faaliyetlerini sürdürmektedir. Bunlar; Ankara, İstanbul, İzmir, Mersin, Antalya ve Samsun Devlet Opera ve Balesi Müdürlükleridir. Asıl amacı, opera, bale ve müzik sanatlarını halka tanıtmak ve yaymak gayesiyle opera, operet, bale temsilleri ile konserler vermek, yurt içi ve yurt dışı turneler ile milli ve milletler arası festivaller düzenlemektir.

Devlet Opera ve Balesi Personel Memur İşçi Alımı 2021

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ve Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, gençlerin ve çocukların yaratıcılıklarını ortaya çıkarmak ve arttırmak, halkımızın kültür ve sanatı talep etmesini ve aktif yaratıcı süreçlerde yer almasını sağlamak üzere kurdukları opera-bale kurumları ve senfoni orkestraları ile yurt sathına yayılarak, Anadolu halkının kültürel yaşamına sürekli olarak katkıda bulunabilecek sosyal hizmet altyapısını halkımızın hizmetine sunmaktadırlar.

Devlet Opera ve Balesi Güncel İş İlanları 2021

Son yıllarda moda olan “küreselleşme”ye rağmen, her ülke kendi eğitsel ve sanatsal hedeflerini belirlemektedir. İki kıtayı birleştirerek doğuyu batıya bağlayan ve zengin kültürel kimlikleri bünyesinde toplayan Ülkemizde, Ulvi Cemal Erkin’in Köçekçe’sini veya Selman Ada’nın Ali Baba ve Kırk Haramiler Operasını dinlerken içi coşmayacak, ruhu okşanmayacak bir tek kişi bile yoktur herhalde. Bu bestecilerimizin ve burada adlarını sayamayacağımız daha pek çok bestecimizin eserlerine bizim folklorumuzdan, kendi zenginliklerimizden, Anadolu toprağının zenginliklerinden oluşan o muazzam değerler kaynak olmuştur. Yaptıkları müzik evrenseldir ama bizim müziğimizdir; bizi gelişmiş ülkelerle ortak platformlara taşıyan ulusal değerlerimizdir.

Devlet Opera ve Balesi İş Başvurusu Formu 2021

Mevcut kadrosunda iyileştirme ve genişleme adına Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü son dönemlerde oldukça fazla personel alımı yaptı. 2021 ve 2022 yıllarında bu sayının artacağı söyleniyor. Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü bünyesinde çalışmak istiyorsanız ;

Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü : Güncel İş İlanları

Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü: İş Başvuru Formu

sayfalarını takip edebilirsiniz.

Devlet Opera ve Balesine Nasıl Giderim;

Devlet Opera ve Bale binası Ankara ilinin Çankaya ilçesinde yer almaktadır.

Adres : Korkutreis Mah. Hanımeli Sk. 11, 06430 – Çankaya, ANKARA

Tel: 0312 229 76 25

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tai İş Başvurusu 2022 – Tusaş İş İlanları Açıldı

Tai İş Başvurusu yani Tusaş Personel Alımı ilanları 2022 yılı için yeniden açıldı. Tusaş İ…