Ana Sayfa Kamu Kurumları Emniyet Genel Müdürlüğü Çok Sayıda Personel Alımı Yapıyor

Emniyet Genel Müdürlüğü Çok Sayıda Personel Alımı Yapıyor

155
Emniyet Genel Müdürlüğü

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) tarafından Türkiye genelindeki il ve ilçe merkez birimlerinde görevlendirmek üzere çok sayıda personel ve işçi alımı yapılmakta. Yayınlanmış olan ilanlar kapsamında EGM bünyesine Temizlik Görevlisi, Büro İşçisi, Beden İşçisi, Bulaşıkçı ve Garson alımı yapılacak. İlanlar yeni yayımlanmış olup başvurular alınmaya başlandı. Alımlar İŞKUR aracılığı ile yapılacak olup son başvuru tarihi 13.04.2019 tarihi olarak belirlendi. Bu tarihten önce başvurunuzu yapmanız oldukça önemli. Adaylarda aranılan iş başvurusu şartları ve ilana dair diğer detaylı bilgileri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Personel İşçi Alımı 2019

Emniyet Genel Müdürlüğü‘nün Kırıkkale, Konya, Eskişehir, Erzincan, Yozgat, Kayseri, Manisa ve Çankırı illerindeki genel müdürlüklerine personel alımı ve işçi alımı yapılacağını yazımızın başında belirtmiştik. EGM bünyesine toplamda 26 personel ve işçi alımı yapılacak. Alımlar her şehir için farklı sayıda personel ve farklı pozisyonlarda ilanları kapsamaktadır. Adaylarda aranılan iş başvurusu genel şartları aşağıda belirtilmiştir.

Adaylarda Aranılan Başvuru Şartları Neler?

 • 1. Türk vatandaşı olmak.
 • 2. 18 yaşını doldurmuş olmak.
 • 3. Askerliğini yapmış veya muaf olmak.
 • 4. Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
 • 5. Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen suçlardan mahkum olmamak.
 • 6. Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük ayılığı almamak.
 • 7. 657 DMK’nın 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevine devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.
 • 8. Yaptırılacak arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak.
 • 9. Engelliler için gerekli sağlık kurulu raporunu almış olmak.
 • 10. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan başvurular ilan sınav sürecinin her aşamasında reddedilebilecektir.
 • 11. Özel kanun veya diğer mevzuatında yer alan şartları taşımak.
 • 12. Herhangi bir meslek için işe alınan işçi, işin veya işyerinin gerektirdiği durumlarda, mümkün olduğunca işçinin sahip olduğu bilgi, beceri, ehliyet veya belge de dikkate alınarak diğer iş veya alanlarda da çalıştırılabilir.
 • 13. Açık kadrolar için müracaat eden adaylar ilgili mevzuat hükümlerine göre noter huzurunda kura usulü ile tespit edildikten sonra sözlü sınav uygulanacaktır. Sözlü sınav tarihi daha sonraki aşamalarda duyurulacaktır.
 • 14. Diğer hususlarda ilgili mevzuat/yönetmelik hükümlerine göre hareket edilecektir.

Nasıl Başvuru Yapabilirim?

İlanlara başvuruda bulunmak için öncelikli olarak İŞKUR iş arayan kaydınızın bulunması gerekmekte. İŞKUR resmi sitesine TC kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak başvurunuzu yapabilirsiniz. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılacaktır. İş İlanlarına ulaşmak için aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı linkine tıklayarak ilgili sayfada Aradığınız Pozisyon kısmına ” EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ ” yazmanız yeterlidir. Bazı kadrolar için personel alımlarında adaylara sözlü sınav ve kura uygulaması yapılacaktır. Başvurucağınız pozisyonun başvuru şartlarını dikkatli incelemenizi öneririz.

Emniyet Genel Müdürlüğü Güncel Personel Alımı İş İlanları için TIKLAYIN

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) ve (instagram) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tai İş Başvurusu 2022 – Tusaş İş İlanları Açıldı

Tai İş Başvurusu yani Tusaş Personel Alımı ilanları 2022 yılı için yeniden açıldı. Tusaş İ…