Ana Sayfa Meslekler Fahri Trafik Müfettişi Maaşı Ne Kadar?

Fahri Trafik Müfettişi Maaşı Ne Kadar?

Fahri trafik müfettişi maaş alır mı? Fahri trafik müfettişleri ne kadar maaş alırlar? Fahri trafik müfettişi ne kadar para kazanıyorlar? Fahri trafik müfettişi ne kadar maaş alıyor? Fahri trafik müfettişi ücretleri, maaşları, kazançları hakkında detaylı bilgi haberimiz devamında.

Fahri Trafik Müfettişi

Gönüllü trafik denetçileri olan fahri trafik müfettişleri, son dönemde oldukça popüler olmaya başladı. Basın ve yayın organlarında fahri trafik müfettişliği hakkında oldukça fazla haber yayınlanmaya başlandı. Ancak halen fahri trafik müfettişliği hakkında vatandaşlarımız detaylı bilgilere sahip değiller. Bu konuda en çok merak edilenlerden bir tanesi de fahri trafik müfettişlerinin maaş alıp almadığı. Peki fahri trafik müfettişleri maaş alır mı?

Fahri Trafik Müfettişleri Maaş Alır Mı?

Fahri trafik müfettişleri sivil vatandaşlardır ve her an trafikte olabilirler. İşlerinden evlerine dönerlerden görmüş oldukları bir trafik ihlalini tutanak tutarak bildirebilirler. Trafik polisleri gibi sürücülerle muhatap olmazlar. Fahri trafik müfettişi kimdir, ne iş yaparlar BURADA yer alan yazımızdan öğrenebilirsiniz.

40 yaşını doldurmuş, daha önce ehliyetine el konulmamış kimseler fahri trafik müfettişi olabilmek için müracaat edebilmektedirler. Ayrıca fahri trafik müfettişi olacak kişilerin 5 sene içerisinde önemli bir kazaya da sebebiyet vermemiş olmaları gerekmektedir. Fahri trafik müfettişi nasıl olunur öğrenmek için hemen TIKLAYIN

Fahri Trafik Müfettişi Maaşı Ne Kadar?

Fahri trafik müfettişleri de normal emniyet müdürlüğüne bağlı müfettiş olmaları sebebi ile kimlik taşıyan kişilerdir. Fahri trafik müfettişleri tamamen gönüllülük esası baz alınarak seçildiği için yapmış oldukları iş karşılığında da herhangi bir ücret almazlar. Fahri trafik müfettişliği tamamen gönüllü olarak yapılan bir iştir. Ancak buna rağmen fahri trafik müfettişi olabilmek adına her sene binlerce başvuru gerçekleştirilmektedir. Fahri trafik müfettişlerinin yapmış oldukları iş karşılığında herhangi bir ücret veya maaş almamaları hakkında görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) ve (instagram) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.


DİĞER FAHRİ TRAFİK MÜFETTİŞİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, fahri trafik müfettişi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan fahri trafik müfettişi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

E-posta adresinizi yazın :

19 Comments

 1. Şenay uner

  1 Temmuz 2017 at 19:52

  Fahri Trafik Müfettişlerinin daha iyi hizmet edebilmeleri cüz-i miktarda olsa emeklerinin karşılığı verilmelidir.Araçlarımıza kamera sistemi alıyoruz cepten, saatlerce tutanak bilgilerini elde yazıyoruz tükettiğimiz kalem masrafı cepten,tutanakları Trafik Denetleme Şube Müdürlüğüne teslim etmeye gidiyoruz arabamızın yakıtı cepten.Anlayacağınız çoğu insan bu durum karşısında görev yapamıyor başarı oranı düşük, eğer belirli oranda maddi takviyede bulunulsa çoğu emekli olan bu şahıslar daha çok çalışırlar ve kaza oranlarıda düşer.Saygılarımla.

  Reply

 2. cemalettin acar

  2 Ağustos 2017 at 12:09

  bu işte FTM leri biraz olsun memnun etmek için kestikleri cezalardan belli bir yüzde verilmesi iyi olur.haksız cezalarında kendisine suçlama olarak döneceğini bilmesi, bu durumu dikkate alarak hareket etmesi de bu işin olması gerekinidir.
  cezaları fotoğraflaması engüzelidir.çayırovada oturuyorum.inanın gün içerisinde 2 saat yoğun trafik bölgelerinde beklesem en az 10 tane ceza yazarım.şerit ihlali, u dönüşü yasağı vb. hatalar nedeni ile.lis mezunlarına da FTM olma hakkı tanınması gerekiyor

  Reply

 3. Fenasi kerim

  13 Eylül 2017 at 07:43

  Deneme

  Reply

 4. Fenasi kerim

  13 Eylül 2017 at 07:50

  Para almadan kim yapar tabiki akli dengesi bozuk hazimsiz bayansa tokmakcisi olmayan erkekse tokmagi kalkmayanlar. Ancak bu sekilde gecirdigini dusunur erkekse bayansa kendisine gelecek temennileri hayal ederek doyuma ulasirlar. Kimden mi nahsediyorum. Varin siz anlayin. Kimden bahsettigimi soylemeyecegim. Gecen basima bi olay geldi Mahalle arasinda araba sollamisim guya ondan ceza kesilmis. Akil alir gibi degil. Hemde 206 tl.
  Yurdumdaki adalet sistemini anlamis degilim. Guya fotosuz ceza kesilemez guya 7 gun icinde teblig olmak zorunda. Gel adaletin a sini bulana ask olsun. Misli misli cikarmazmiyim. Cevabi gene siz anlayin. Bu yazida gecen hersey hayal urunu fikra ve hikayeden ibarettir.
  Rumuz da ithafendir. Kimemi. Onada siz karar verin.

  Reply

 5. Yusuf

  19 Mart 2018 at 16:28

  Fahri mufettisler keyfi ceza kesiyorlar ben 2 kere ceza yedim ALLAH cikarsin benim yedigim cezalri
  Misli ile

  Reply

 6. Yusuf

  27 Aralık 2018 at 21:07

  Olur cezalardan prim alın sizde makbuz bitirme derdine düşersiniz fahri trafik müfettişlerine ne gerek var anlayamadım iki tarafta ters yön ve ben ceza yiyorum gideceğim tarafta yol çalışması var kapalı iki tarafta ters yön ve kendi fahri trafik müfettişliğine layık giren vatandaş ceza yazmış sırtımıza alıp gidelim arabamizi allah belanisini versin

  Reply

 7. Serkan

  16 Ocak 2019 at 13:15

  bu işi yapan kişiler objektif olmak zorunda. cezayı yazarken de birilerinden öc almak için yazmamalı. ben fahri trafik müfettişi değilim ama araç ile seyir halindeyken telefon kameram her zaman açık. sıkıntı olduğu zaman hiç uğraşmıyorum ve muhattap dahi olmuyorum. direk görüntüyü en yakın trafik memuruna gösteriyorum. gerekeni ellerindeki görüntülere istinaden yerine getiriyorlar. bende yapacam bu işi ama kimsenin gazına gelipte ceza yazmayacam. hiç kimseden öc almak için yazmayacam. gerçekten hak edene görüntüsünü çekip öyle yazacam. çünkü gerçekten hak eden çok kişi var. özellikle kırmızı ışıkta geçenler, 3 şeritli yolda gereksiz yere uzun süre işgal edip yol vermeyenler, telefon ile konuşanlar hak ediyor.

  Reply

 8. Abdullah YILMAZ

  3 Nisan 2019 at 12:14

  Fahri Trafik Müfettişleri Trafik Polislerinden daha fazla etkilidir.Çünkü Polisi gören mümkün olduğu kadar hata yapmamaya ve kurallara uygun davranıyorlar ama FTM görünmez ve gizli oldukları için hataları iyi gören ve tarafsız yansız davranıyorlar çünkü trafikte kimse kimseyi tanımaz binlerce araç olduğu için FTM leri iyi çalışıp hatalı sürücülerin affedilmemesi gerekir.Çoğu şahit olduğumuz olaylarda trafikte o kadar eşkiya kanun hukuk tanımaz sürücüler var ki bunlara gerekli yaptırımların yapılması gerekir Bu konuda FTM çok etkilidir

  Reply

 9. Fahri

  29 Ekim 2019 at 13:53

  Trafikte giderken görüyoruz, çok fazla araç kurallara aykırı hareket ediyor. makas atmalar, emniyet şeridi ihlali, abart egzoz, ilgisiz korna çalma, konvoy, insanları çileden çıkartacak park…
  Sonra da beyefendiler “ama tirifik müfittişi ciza kisti”
  Adam olun, kesmesinler. Yaşımı doldurur doldurmaz ben de başvuracağım sizin gibi kural tanımazların canını yakmak için.

  Reply

 10. Trnarsln

  5 Aralık 2019 at 23:43

  Lan yalama gambazcılar …cezayı keserken foto da çekin ..

  Reply

 11. Murat Yağcı

  25 Aralık 2019 at 03:20

  Trafikte herkes kurallara uygun davranmak zorundadır. Kara yolu hic kimsenin şahsi yolu değildir! Trafikte seyir halinde veya park halinde, trafiği keyfi olarak engellemek, içkili olarak seyir halinde insanların can ve malını tehlikeye düşürmek, canavar gibi trafik kurallarını allak bullak etmek hiç kimsenin haddine değildır. Bu kişilere adil olarak cezai işlem gerektirmekredi. Yasalar uygulanması için vardır. İnsanımızın refahı ve güvenliği için vardır. Herkes hukuka riayet etmek zurundadır.İster zorla, ister kurtlara uyarak…Seçim sizin..!

  Reply

 12. Nizam

  19 Ocak 2020 at 00:49

  Herkes kurallara uymak zorunda arkadaşım burada kotuleyenler isine gelmediği icin boyle konuşuyor. Elbette 5 parmagin hepsi ayni değil kotu niyet yada gorevini kotuye kullananda vardir onalara birsey diyemem. Fahri trafik müfettişi super bir uygulamadir. 5 sene sonra bende muracaat edecegim fahri trafik mufettisligi icin. ülkem polisi her yere ulaşamaz her sokaga bir polis tahsis edilemez. Kurallara uyun ceza yemegin.

  Reply

 13. FTM FTM

  5 Şubat 2020 at 20:27

  Ben FTM yim.kabak gibi yaya geçidi üzerine park eden arabaya cezayı yapıştırdım..cezayı yiyen itiraz etmiş,yapmadım,iftira diye..kapı gibi 3 boy fotoyu alınca eline,dili biryerine kaçmıştır..kurallara uyun.!

  Reply

 14. mehmet müfit perdahlı

  20 Haziran 2020 at 13:19

  Fahri trafik müfettişlerinin şahsıma yazdığı iki ceza var;
  1- Bahar ayında hava günlük güneşlik ve temizlemeye verdiğim arabamın sis lambalarını temizlik yaparken açık unutmuşlar, ben de farketmedim. Saat 17.30’da, Antalya’da sis farının gözü rahatsız etme olasılığı çok çok düşük; hava 19.00’da kararmaya başlıyor. Sn fahri müfettişi, sis farı nedeniyle trafikte giden sürücüleri hayati tehlikeye sokmam sebebiyle ceza yazmış. Muhtemelen sol şeritte, 82 km. hız sınırı olan yolda 50 km ile giderken yol ver diye selektör yaptığım 300 metre kadar yol vermeyince kornaya bastığım zatı muhteremin olma olasılığı çok yüksek diye düşünüyorum.
  2- İş yerimin önünde arabama eşya koymak için 15 dakika kadar durdum. Trafiğe kapalı meydan; yaya geçişine engel ortam yok. Pandemi atağı nedeniyle sokağa çıkma yasağından bir gün önce, etrafta bir Allah’ın kulu yok. Yaya yoluna park etmekten ceza yazmış. Ve zaten yaya yoluna ayrılmış herhangi bir çizgide yok koca meydan.
  Her iki cezaya da itiraz etmedim. Devletime ödediğim para sonuna kadar helali hoş olsun. Ceza yazan f.t.m.lerine her türlü bedduayı maalesef yaptım. Kat be kat maddi-manevi çıkacağına inanıyorum.

  Reply

 15. Birol

  28 Haziran 2020 at 19:38

  Neden sadece yüksek okul mezunu olanlar lise mezunu olanlar insan değil mi ? Bunda da mı seçici olmak zorundasınız zaten gönüllük kıstas para vermiyorlar bir şey vermiyorlar. Bence vatanına faydalı bir şey yapmak isteyen herkes uygunsa olabilmeli

  Reply

 16. Sabahattin TANOK

  9 Temmuz 2020 at 18:21

  Maalesef vatandaşlarımız kural ihlal etme bağışıklığı kazanmış olup kanun benim sendrumunda ahkâm kese

  Reply

 17. Ersin hofrimeydan

  4 Ağustos 2020 at 00:51

  Haksız ve zevk olsun diye yazanları Allah bildiği gibi yapsın. Gerisine lafımız yok.

  Reply

 18. Cevdet Taşkın

  16 Eylül 2020 at 17:52

  Gecen gün sevgili fahri trafik müfettişi
  Eksik olmasın 1210 tl ceza yazmış motosiklet e resim var mı diye sorduğumda yok
  Trafik müdür lugu ne itiraz ettim ters yonde ilerlemek mis
  Önce öde sonra mahkemeye ver diyor lar
  Bende diyorum ki 1210 tl nin ne olduğunu biliyor mu acaba
  Ha birde acaba kendisi acaba ters mi çıkmış merak ediyorum

  Reply

 19. Mehmet M.Kara

  22 Eylül 2020 at 18:32

  Ftm bir ucret almalidir..trafik kurallarini hice sayan okadar surucu varki…yillik trafik kazalarina bakin bu nasil engellenebilir..iyibir kontrol gerekir buda ftm yayginladtirilmaiyla caydiricik temin edilenilir..ancak ftm leri bir ucret almalidirlarki daha iyi kontrol edebilsinler..

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir