Ana Sayfa Kamu Kurumları Halkbank 1000 Yeni Personel Alımı Yapacak

Halkbank 1000 Yeni Personel Alımı Yapacak

161
Halkbank

Halkbank 1000 Personel Alımı Yapacak

Halkbank ülkemizin en köklü ve en büyük bankalarından bir tanesidir. Her sene büyüme hedefleri doğrultusunda yeni şubeler açan ve bu şubeler ile mevcut şubelerindeki personel açıklarını kapatabilmek adına çok sayıda personel alımı, memur alımı gerçekleştirmektedir. Halkbank insan kaynakları departmanı yapmış olduğu açıklamada, 2017 yılının ilk üç ayında toplamda 1000 personel alımı yapılacağını belirtmiştir. Halkbank tarafından yapılan açıklamaya göre, banka; müfettiş yardımcılığı, iç kontrolör yardımcılığı, uzman yardımcılığı, BT uzman yardımcılığı ve servis görevlisi unvanlarında toplamda bin kişiye iş imkanı sağlayacak.

Daha önce Kasım ayı içinde düzenlenen işe giriş sınavı ve akabinde yapılan mülakat aşamasının ardından 500 uzman yardımcısı alımı gerçekleştiren Halkbank, diğer pozisyonlar için de sınavda başarılı olan adaylar ilk çeyreğin sonuna kadar görevlerinde iş başı yapacaklar. Açıklamada görüşlerine yer verilen Ali Fuat Taşkesenlioğlu, küresel etkilerin sonuçlarını en aza indirerek, ekonomide güven ortamının yeniden sağlanabilmesi adına bankacılık sektörüne büyük görev düştüğünü belirtti. Ülkemizde en fazla personeli bulunan 5 bankadan bir tanesi olduklarını anımsatan Taşkesenlioğlu, ekonomik göstergelerin iyileşmesi ve yatırımcıların yeniden öz güven kazanabilmesi için gerekli adımların atıldığını hatırlattı.

Halk Bankası 1000 Personel Alacak

Taşkesenlioğlu, kendilerinin de ekonomik reformların tamamlayıcısı bir kurum olarak üzerilerine düşeni yaptıklarını işaret ederek, “Bin gencimize daha iş imkanı sağlıyoruz.” ifadelerini kullandı. Büyüme hedeflerini tutturabilmek için kenetlendikleri bu süreçte, attıkları bu adımla Türkiye’nin geleceğine güvendiklerini bir kez daha tüm dünyaya gösterdiklerini vurgulayan Taşkesenlioğlu, “Halkın gücü Halkbank, Halkbank’ın enerjisi de bu ülkenin gençleridir.” değerlendirmesinde bulundu.

Bankacılık sektöründe istihdam kapasitesi geçtiğimiz sene yüzde 2.2 azalmış olsa da, Halk Bankası personel alımı, memur alımı yapmaya devam ederek fark yarattı. Taşkesenlioğlu, kadrolarını daha da gençleştirebilmek ve kadroları en uygun personel ile doldurabilmek adına büyük çaba sarf ettiklerini belirtti. Ayrıca Halkbank sınavlarını başarı ile geçen bireylerin en verimli oldukları alana yönlendirilmesi için de bu sene” kişilik envanter testi “ uygulanmaya başladı. Halkbank tarafından yayınlanan en son ilanlara Halkbank İş İlanları sayfamız üzerinden ulaşabilirsiniz. Halkbank tarafından yapılacak olan 1000 personel alımı hakkında görüşlerinizi ise yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tai İş Başvurusu 2022 – Tusaş İş İlanları Açıldı

Tai İş Başvurusu yani Tusaş Personel Alımı ilanları 2022 yılı için yeniden açıldı. Tusaş İ…