Ana Sayfa Akademik İlanlar İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi Alımı İlanı

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi Alımı İlanı

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi Alımı İlanı hakkında, başvuru tarihi, kadro türü, kadro sayısı, fakülte, derece hakkında bilgiler haberimizin devamında yer almaktadır.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi Alımı İlanı

Enstitü kuruluşunu başlangıç olarak 1992 yılında gerçekleştirmiştir. Akademik birimleri ve fakülteleri bünyesinde bulundurarak, faaliyetlerini sürdürmektedir. İzmir yüksek teknoloji enstitüsü, öğretim üyesi alımı ilanında, profesör, doçent ve yardımcı doçent alımı yapacağını bildirmiştir. İlan başvuru tarihi, kadro türü, kadro sayısı, kadro derecesi, birimi gibi bilgilere ilanda yer almaktadır. İlgili ilana yazımızın devamından erişim sağlayabilir, başvurularınızı yapabilirsiniz. İlan detayları;

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ REKTÖRLÜĞÜNDEN

Aşağıda anabilim dalı/bölüm itibariyle unvan ve şartları belirtilen, Enstitümüz birimlerinde açık bulunan kadrolara 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28.01.1982 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği”nin ilgili maddeleri, Enstitümüzün Minimum Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri ile İlgili Esasları ve Yükseköğretim Kuramlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik ve Enstitümüz Senatosunun 11/10/2016 tarih ve 15/6 sayılı Kararı hükümlerine göre öğretim üyesi alınacaktır.

1- İstenen Belgeler:

Profesör ve Doçent kadroları daimi statüde olup, yukarıda belirtilen şartlara haiz adayların özgeçmiş, lisans, yüksek lisans ve doktora diplomaları, doktora tezi, doçentlik belgesi, yayın listeleri ile bilimsel çalışma ve yayınlarını kapsayan dosyayı profesörler 6 nüsha, doçentler 4 nüsha olarak hazırlayarak (Profesör adaylarının 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 26. maddesi gereğince yayınlarından birisini başlıca araştırma eseri olarak belirtmeleri gerekmektedir.) bir dilekçe, iş talep formu ve 2 adet fotoğraf ile birlikte Rektörlük Personel Dairesi Başkanlığına (Gülbahçe Köyü Kampüs alanı Urla-İZMİR) müracaat etmeleri gerekmektedir.

2- Adayların 657 sayılı Kanun’un 48. maddesindeki şartlar ile kadronun derecesi bakımından atanabilme şartlarını taşımaları gerekmektedir.

3- Başvuracakların, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu, 28.01.1982 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği ile Enstitümüzün Minimum Akademik Yükseltme ve Atama Ölçütleri ile İlgili Esasları ve Yükseköğretim Kurumlarında Yabancı Dil Öğretimi ve Yabancı Dille Öğretim Yapılmasında Uyulacak Esaslara İlişkin Yönetmelik hükümlerini sağlamaları ve Enstitümüz Senatosunun 11/10/2016 tarih ve 15/6 sayılı Kararı ile belirlenen yabancı dil puanına sahip olmaları gerekmektedir. (Kanun ve Yönetmelikler http://www.iyte.edu.tr adresinden temin edilebilir.)

4- Yurt dışından alınmış diplomaların Üniversiteler arası Kurulca denkliğinin onaylanmış olması şarttır.

5- Başvuru süresi ilanın yayın tarihinden itibaren 15 (on beş) gündür. Posta ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir.

BİRİMİANABİLİM

DALI

UNVANADETDERECEAÇIKLAMA
Mühendislik

Fak.

Kimya

Mühendisliği

Profesör11.Karbon dioksidin kömür yataklarına depolanması ve matematiksel modellemesi, hacmi değişebilen katılar için adsorpsiyon denklemi geliştirme, enzim immobilizasyonu, enzim aktivitesi belirleme için yöntem geliştirme ve delikli nano tanecik üretimi konularında araştırma ve yayınlarının olması.
Mühendislik

Fak.

Elektrik-

Elektronik

Mühendisliği

Profesör11.Kontrol Teorisi ve Mekatronik uygulamaları konularında araştırma ve yayınlarının olması.
Mühendislik

Fak.

Gıda

Mühendisliği

Profesör11.Temel işlemler alanında ileri düzeyde ders ve tez çalışmaları yürütmesi, biyokristalizasyon, gıda reolojisi, termal olmayan gıda işleme teknikleri ve hesaplamalı akışkanlar dinamiği ve proses simülasyonu konularında araştırma ve yayınlarının olması.
Mühendislik

Fak.

Gıda

Mühendisliği

Doçent11.Gıda mikrobiyolojisi ve virolojisi konularında ileri düzeyde ders ve tez çalışmaları yürütmesi, gıdalar ve biyolojik sistemlerde spektroskopik yöntemler kullanımıyla ilgili konularda araştırma ve yayınlarının olması.
Mühendislik

Fak.

Makine

Mühendisliği

Doçent12.Vasküler kanalların ısıl ve mekanik özellikler üzerindeki etkileri ve kendini soğutan yapıların deneysel ve sayısal olarak araştırılması ve ısı transferi arttırımı konularında araştırma ve yayınlarının olması.

 

BİRİMİANABİLİM

DALI

UNVANADETDERECEAÇIKLAMA
Mühendislik

Fak.

Malzeme Bilimi ve MühendisliğiDoçent12.Lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerini malzeme/ metalürji mühendisliği alanında yapmış ve doçentlik unvanını bu alandan almış olmak; Bu temel alan içerisinde gözenekli malzemeler özellikle gözenekli seramikler, seramiğimsi polimerler ve bu polimerlerden üretilen seramikler ile bir boyutlu nanoyapıları içeren konularda araştırma ve yayınlarının olması.
Fen Fak.MatematikDoçent13.Doğrusal Olmayan Kısmi Diferansiyel Denklemlerin Analizi ve Kontrol Teorisi konusunda araştırma ve yayınları olması.
Mimarlık

Fak.

MimarlıkProfesör11.Mimarlık Alanında Lisans derecesine sahip olmak. Mimari Tasarım stüdyolarında ve Mimarlık Tarihi derslerinde görev almış olmak. Modern Mimarlık Tarihi ve Kuramı, Kentsel Tasarım Tarihi ve Kuramı, Mimarlık Tarih yazımı konularında çalışmaları olmak, İkinci Dünya Savaşı Sonrası Mimarlık Tarihi ve Kuramı konusunda uzmanlaşmış olması.
Mimarlık

Fak.

MimarlıkDoçent11.Mimarlık Alanında Lisans derecesine sahip olmak. Mekan Analizi, Kentsel Mekan Analizi ve Mimarlık Eğitimi konularında bilimsel yayınları olmak. Mekan ve Sanatta Mekan konularında çalışması olması.


İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Öğretim Üyesi Alımı İlanı
hakkında, başvuru tarihi, kadro türü, kadro sayısı ve fakülte bilgisi sizler için aktarılmıştır. ilan hakkında sormak istediğiniz soru ve yorumlarınızı, yorum kısmından bizlere iletebilirsiniz.

  • 1
    Share

DİĞER ÖĞRETİM GÖREVLİSİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, öğretim görevlisi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan öğretim görevlisi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

E-posta adresinizi yazın :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir