Ana Sayfa Meslekler Komiser Maaşları Ne Kadardır? Güncel Komiser Maaşları

Komiser Maaşları Ne Kadardır? Güncel Komiser Maaşları

Komiserler ne kadar maaş alırlar? Komiserler ne kadar para kazanıyorlar? 2020 yılı zamlı Ocak ve Temmuz ayı komiser maaşları hakkında detaylı bilgiye haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

Komiser nasıl olunur

Komiser Maaşları Ne Kadardır?

Komiser maaşları; devlet memuru statüsünde değerlendirilmekte olan maaşlardır. Polislerin rütbelerine göre maaş zammı yapıldığı için her yıl komiser maaşları kendi rütbeleri oranında artış göstermektedir.

Geçtiğimiz yılın enflasyon oranlarının belirlenmesinin ardından memur zamları ile ilgili bilgiler hızlı bir şekilde belirlendi. Yeni yılda memurların ne kadar maaş alacaklarına dair yönergeler de bu sayede hazırlanmış ve görevlilere sunulmuş oldu. Memurların statüsüne göre belirlenen zam oranlarında enflasyon dahilinde değişimler mevcut.

2020 Güncel Komiser Maaşları

Geçtiğimiz senenin enflasyon verilerinden de yararlanılarak oluşturulan zam oranı; geçen yılın 2. Döneminde enflasyon farkının oluşmamış olması nedeniyle; %3 olarak belirlendi. Bunlara ek olarak yan ödemeler için de kat sayılar belirlenmiş durumda. Maaşlara ek olarak görev alan komiserin; çocuklarının okuması, eşinin ev hanımı olması gibi durumlarda da birçok yan gelir maaşlarına eklenecek.

Maaşlar aynı zamanda memurun derecesine göre de değişiklik gösterecek. Komiser maaşları 5,816 TL olarak hesaplansa da bu durum en düşük dereceli yani 3/1 derecesinde ki memur için geçerli bir durum. Bu yazımızda 2020 komiser maaşları hakkında detaylı bilgiler verdik. Bir önceki yazımız olan komiser nasıl olunur yazımızı da okumanızı önermekteyiz.

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) ve (instagram) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.


DİĞER KOMİSER HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, komiser konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan komiser duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

E-posta adresinizi yazın :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir