Ana Sayfa Meslekler Komiser Maaşları Ne Kadardır? Güncel Komiser Maaşları

Komiser Maaşları Ne Kadardır? Güncel Komiser Maaşları

150
Komiser nasıl olunur

Komiser Maaşları Ne Kadardır?

Komiser maaşları; devlet memuru statüsünde değerlendirilmekte olan maaşlardır. Polislerin rütbelerine göre maaş zammı yapıldığı için her yıl komiser maaşları kendi rütbeleri oranında artış göstermektedir.

Geçtiğimiz yılın enflasyon oranlarının belirlenmesinin ardından memur zamları ile ilgili bilgiler hızlı bir şekilde belirlendi. Yeni yılda memurların ne kadar maaş alacaklarına dair yönergeler de bu sayede hazırlanmış ve görevlilere sunulmuş oldu. Memurların statüsüne göre belirlenen zam oranlarında enflasyon dahilinde değişimler mevcut.

2021 Güncel Komiser Maaşları

Geçtiğimiz senenin enflasyon verilerinden de yararlanılarak oluşturulan zam oranı; geçen yılın 2. Döneminde enflasyon farkının oluşmamış olması nedeniyle; %3 olarak belirlendi. Bunlara ek olarak yan ödemeler için de kat sayılar belirlenmiş durumda. Maaşlara ek olarak görev alan komiserin; çocuklarının okuması, eşinin ev hanımı olması gibi durumlarda da birçok yan gelir maaşlarına eklenecek.

Maaşlar aynı zamanda memurun derecesine göre de değişiklik gösterecek. Komiser maaşları 5,816 TL olarak hesaplansa da bu durum en düşük dereceli yani 3/1 derecesinde ki memur için geçerli bir durum. Bu yazımızda 2021 komiser maaşları hakkında detaylı bilgiler verdik. Bir önceki yazımız olan komiser nasıl olunur yazımızı da okumanızı önermekteyiz.

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) ve (instagram) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Ambulans Şoförü Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar?

Ambulans Şoförü Nasıl Olunur? ve ne kadar kazanırım diye soran herkesin bu yazımızı okumas…