Ana Sayfa Kamu Kurumları PTT Personel Alımı İş İlanları ve İş Başvurusu Formu

PTT Personel Alımı İş İlanları ve İş Başvurusu Formu

4,637
PTT

PTT Personel Eleman Memur Alımı İlanı 2021

Posta ve Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü yani bilinen kısa ismiyle PTT, ülkemizin posta örgütüdür. 2013 yılı Mayıs ayında TBMM’de kabul edilmiş tasarı ile Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi haline gelmiştir. PTT, Posta, kargo, bankacılık ve elektronik ticaret alanlarında; Türkiye çapında yaygınlaşmış hizmet ağı, iki asra yakın tecrübesi, çağdaş teknoloji ve güçlü kadroları ile ekonomik, hızlı, güvenli ve kaliteli hizmet sunmak adına çalışmalarına ara vermeksizin devam etmektedir. PTT insan kaynakları departmanı yapmış olduğu açıklamada bu çalışmaların 2021 yılı içerisinde de ara verilmeksizin süreceğini dile getirmiştir. Aynı zamanda faaliyetlerinin aksamaması için de ihtiyaç duyduğu kadro ve pozisyonlara da çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapacaktır. PTT İK açık pozisyonları, güncel iş ilanları ve bu ilanlara ait iş başvurusu, başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgi haberimiz devamında yer almaktadır.

PTT Güncel İş İlanları 2021

PTT, başmüdürlüklerine, genel müdürlüğüne, şubelerine, iş yerlerine çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapacaktır. PTT tarafından yapılacak olan alımlarda çok sayıda ilköğretim, lise ve üniversite mezunu adayın iş başvurusu yapabileceği kadro ve pozisyonlar yer almaktadır. Yapılacak olan PTT iş ilanları içinde tekniker, gişe ve büro görevlisi, gişe memuru, büro memuru, mühendis, mimar, iç mimar, avukat, dağıtıcı, şoför, veznedar, uzman, sağlık personeli, gişe görevlisi, güvenlik görevlisi gibi sayısız kadro bulunmaktadır. PTT alımları sonucunda alınacak olan personel ve memurlar kadrolu ve sözleşmeli olarak yerleştirileceklerdir.

PTT Dağıtıcı ile Gişe ve Büro Görevlisi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

PTT ülkemizde bulunan en köklü kamu iştiraklerinden bir tanesidir. Aktif büyüklüğü ile aynı zamanda en büyük kamu şirketlerinden birisidir. Çalışmalarına devam eden ve büyüme hedeflerini gerçekleştirmek için çalışan, müşteri memnuniyetini hep üstlerde tutan PTT, 2021 yılında çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapacağını açıklamıştır. Bunların yanında da çok sayıda engelli personel alımı, eski hükümlü işçi alımı ve stajyer alımı da gerçekleştirilecektir. Peki PTT çalışan alımı ilanları için  PTT iş başvurusu nasıl ve nereye yapılır?

PTT iş ilanları

PTT İş Başvurusu 2021

PTT yapacak olduğu alımlarda bulunan kadroların bazıları için sınavsız olarak alım yapacakken, bazıları için de KPSS şartı arayacaktır. PTT tarafından yapılması planlanan alımlar için yayınlanacak olan iş ilanları kademeli olarak yıl içerisinde yayınlanacaktır. PTT iş ilanları bu sene için henüz yayınlanmaya başlanmadı. İlanlar yayınladığı an iş başvuru formu, başvuru şartları, başvuru tarihleri gibi tüm ilan detayları PTT resmi İnternet adresi üzerinde ve www.elemanuzman.com adresimiz üzerinde yer alacaktır. Bu ilanları kaçırmamak ve anında iş başvurusu yapmak için bizleri sosyal ağlardan takip edebilirsiniz. İş ilanı duyuruları için aynı zamanda aşağıda vermiş olduğumuz PTT İK adresini de kullanabilirsiniz. PTT iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

PTT İş Başvuru Formu İçin [link url=”http://ik.ptt.gov.tr/”]TIKLAYIN[/link]

7 Comments

 1. İsmail

  15 Şubat 2017 at 23:14

  Mahkum alımı yapılıyormu acaba ben nisanliyim yakında dugunum olucak ise çok ihtiyacım var

  Reply

 2. Mahmut

  13 Mart 2020 at 23:03

  Silahli özel güvenlik Kartim var Adana’da bir çok fabrika ve bankalarda görev yapdin joker olarak silahli Vakif bankada görevlendiriyorum evliyim 2 çocuk babasıyım acil ise ihtiyacım var yas 30 bi tan evel çalışmak istiyorum evde 4 Aydan beri çok sıkıldım ins PTT güvenlik alımı yapar en yakın zamanda 05068623283

  Reply

  • Ahmet

   17 Nisan 2020 at 08:45

   ™Elektrik teknikseniyim, silahlı özel güvenliğim var. E, sınıfı ehliyetim var. A1, A2 motorsiklet ehliyetim var Trabzon sürmenede yaşıyorum iş istiyorum Selamlar saygılar Allahın rahmeti bereketi üzerinize olsun

   Reply

 3. hüseyin ışık

  5 Mayıs 2020 at 03:00

  alımlar ne zman başlayacak?

  Reply

 4. Beyza Nur Çulha

  11 Aralık 2020 at 00:53

  Alımlar ne zaman başlayacak? Aranılan kriterler nelerdir?

  Reply

 5. tahsin gümüş

  1 Ocak 2021 at 13:22

  5352289678 cep

  Reply

 6. Ennur

  7 Şubat 2021 at 20:28

  Calışmak istiyorum hafif düzeyde engelliyim

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tai İş Başvurusu 2022 – Tusaş İş İlanları Açıldı

Tai İş Başvurusu yani Tusaş Personel Alımı ilanları 2022 yılı için yeniden açıldı. Tusaş İ…