Ana Sayfa Bilgi Bankası Silah bulundurma ruhsatı

Silah bulundurma ruhsatı

Silah bulundurma ruhsatı nedir. Nereden alınır..Silah bulundurma ruhsatı almak için gerekli belgeler nedir..Silah bulundurma ruhsatı nasıl alabilirim sorularının cevapları yazımızın devamında...

Silah Bulundurma Ruhsatı

Silah bulundurma ruhsatı; iş yerinizde ya da evinizde silah bulundurmanıza bir mani olmadığını gösteren Emniyet Müdürlüklüleri tarafından verilen bir izin belgesidir. Silah bulundurma ruhsatı alabilmek için gerekli şartları sağlamanız gerekmektedir.

Toplum olarak silahlara olan merakımız eskiden olduğu gibi son dönemdede oldukça fazla. Özellikle düğünlerde kullanılan silahlar birçok insanın yaralanmasına veyahut yaşamını yitirmesine neden olmakta. Her ne kadar bireysel silahlanmayı tasvip etmesekte bu artışın önüne bir türlü geçilememekte. Devlet olarak alınan önlemlerin yetersizliğide bunun en bariz örneğini oluşturmakta. Yeni yapılan düzenlemeler ile silah alımı, bulundurulması ve taşıması hususunda yeni şartlar ve belgeler gerekli olmasına rağmen silah edinimi hususunda yeterli azalma gerçekleşmemekte. Zaruri ihtiyaçlar doğrultusunda alınan silahların evlerde ve iş yerlerinde bulundurulması belirli şartlara tabii. Peki bu şartlar neler? Yazımızın devamında bunlara değineceğiz..

Silah bulundurma ruhsatı nereden alınır?

Silah bulundurma ruhsatı ikamet adresinizin bulunduğu ilde mevcut olan Emniyet Müdürlüğü tarafından ya da İl Jandarma Komutanlığı tarafından alınabilmektedir. Bu kurumlar haricinde herhangi bir yerden silah bulundurma ruhsatı almak mümkün değildir.

Silah bulundurma ruhsatı almak için gerekli belgeler 2020

Silah bulundurma ruhsatı almak isteyen kişilerin kendilerinden istenen belgeleri eksiksiz bir şekilde teslim etmesi gereklidir.

 • Adli sicil kaydı,
 • Nüfus kayıt örneği,
 • İkamet belgesi,
 • Silah bulundurma ruhsatını neden istediğinize dair bir dilekçe,
 • Üniversite ya da Tam teşekküllü devlet hastanelerinden alınmış sağlık raporu,
 • Son 1 yıl içerisinden çekilmiş 4 adet vesikalık fotoğraf,
 • Parmak izi belgeleri,
 • Yarım kapaklı dosya,
 • Silah ruhsatı istek formu,
 • Adınıza 1000 TL den fazla borç olmadığına dair vergi dairesinden alınmış bir yazı,
 • Ve müracaat sırasından nüfus cüzdanınızın aslını ibraz etmek zorundasınızdır.

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) ve (instagram) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.


DİĞER SİLAH BULUNDURMA RUHSATI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

ElemanUzman.com, silah bulundurma ruhsatı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle elemanuzman.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. ElemanUzman.com'dan yapılan silah bulundurma ruhsatı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.

E-posta adresinizi yazın :

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir