Ana Sayfa Kamu Kurumları Tarım ve Orman Bakanlığı 5 Bin Personel Alımı Ne Zaman?

Tarım ve Orman Bakanlığı 5 Bin Personel Alımı Ne Zaman?

96
Tarım ve Orman Bakanlığı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Orman Bakanlığı bünyesinde görev almak için atama bekleyen kişiler için müjdeli haberi verdi. Toplamda bakanlık bünyesine 5 bin kişilik personel alımı yapılacak. Bakan Pakdemirli hangi kadrodan ne kadar personel alınacağına dair kadro dağılımı detaylarınıda açıkladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Memur Mühendis Şoför Alımı 2019

Orman Muhafaza memuru kadrosunda 2 Bin 700 kişi, Orman Mühendisi kadrosunda 1200 kişi, memur kadrosunda 800 kişi, şoför kadrosunda 300 kişi olmak üzere toplamda 5 bin kişi bakanlık bünyesinde istihdam edilecek. Alımlar diğer memur alımlarında olduğu gibi KPSS puan sıralamasına göre yapılacak. 5 bin; orman muhafaza memuru, orman mühendisi, şoför ve memur alımları için atama takvimi henüz net değil. Personel alım takvimi belli olduğunda adayları bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Tarım ve Orman Bakanlığı Memur Mühendis Alımı Başvuru Şartları 2019

Başvurularda adayların 18 yaşını tamamlamış olmaları ve 19 yaşından gün almış olmaları gerekmektedir. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesindeki genel şartları taşımak, TCK 53 maddedeki belirtilen suçlardan mahkum olmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, güvenlik ve arşiv araştırmasının olumlu sonuçlanması, sağlık yönetmeliği şartlarının uygun olması gerekmektedir. Bakanlık tarafından resmi personel alımı duyurusu belli olduğunda başvuru özel şartları da belli olacak. İlanı kaçırmamak için bizleri aşağıda vermiş olduğumuz sosyal medya kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Diğer Güncel Personel ve Memur Alımı Duyuruları için TIKLAYIN

Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden bizlere iletebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarımızı (Facebook) ve (instagram) takip ederek güncel personel, memur, işçi alımlarını takip edebilir ayrıca kamu ve özel sektör firmalarına nasıl iş başvurusunda bulunacağınızı detayları ile öğrenebilirsiniz.

One Comment

  1. Engin ÖZDEMİR

    18 Nisan 2020 at 17:01

    orman genel müdürlügünde şöför olarak calışmak istiyorum ilçemin heryeri orman cok seviyorum dogayı faydalı olmak istiyorum.

    Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Tai İş Başvurusu 2022 – Tusaş İş İlanları Açıldı

Tai İş Başvurusu yani Tusaş Personel Alımı ilanları 2022 yılı için yeniden açıldı. Tusaş İ…