Ana Sayfa Bilgi Bankası Terfi Nasıl İstenir?

Terfi Nasıl İstenir?

841
Terfi Nasıl İstenir? Terfi Konuşması Nasıl Yapılır?

Terfi nasıl istenir, konusunda öncelikle bilgi sahibi olmanız, üstleriniz ile yapacağınız görüşmenizin daha olumlu geçmesine olanak sağlayabilir.  Görüşmeyi yapacağınız, yetkili yani patronunuzu yetirince tanıyor olmanız ilk etapta gerekli olabilir. Çünkü vereceği tepkiler konusunda, ölçümleme yapabilir öncesinde kendinizi bu doğrultuda hazırlayabilirsiniz. Terfi istemeden önce, konuşmanın gidişatına göre meydana gelecek her türlü noktaya hazırlıklı olmalı, neden terfi istediğiniz konusunda öncelikle kendiniz bilgi sahibi olmalı, doğru aktarımlarda bulunmalısınız. Sizler için ayrıntılı olarak terfi nasıl istenir konusunda bilgiler tarafımızca araştırılmış ve hazırlanmıştır. Terfi konuşması nasıl yapılır;

Çalışmalarınızda ve Ofis İçinde Belirgin Olun

Ofis içinde, yaptığınız çalışmaların sizi diğer çalışanlara göre daha ayırt edici olduğunuzu düşündürüyor ise, yaptığınız uygulamalı çalışmalarda bunu gösterin.kişiler tarafında da anlaşılabilecek başarılar edinmeye çalışın. Tabi ki bunu yaparken, kendinizi abartacak sırf iş verenin gözüne girmek için, komik tutumlar sergilemekten kaçının. Usulüne uygun bir şekilde, kimseye rahatsızlık vermeden ve kendinizi hem komik hem basit düşürmeden, patronunuzun nasıl dikkatini çekeceğiniz noktasında dengeyi sağlamalısınız.

Sorumlu Olan Müdürünüzle Görüşme Sağlayın

İş yerinizde kendinize, işinizle ilgili belirli hedefler koyun. Hedefleri gerçekleştirmeye olağan gücünüzle çalışın. Gerçekleştirmenizin akabinde, ilgili maddeleri müdürünüzle yaptığınız görüşmede dile getirin hatta bunları eğer mümkünse bir doküman halinde yanınızda bulundurun. Yapacağınız görüşme neticesinde ilgili hedefleri  tamamladığınız noktasına vurgu yapın.

Size Yapılan Geri Bildirimler Önemli

Çalışma sürecinizde, üstleriniz tarafından sizlere yapılan ve olumlu olan tebrikleri, geri bildirimleri silmekten kaçının terfi istemek için yapacağınız konuşmalarda, bunları görüşme yaptığınız kişi veya kişilere sunabilirsiniz. Bu durum terfi isteme konusunda sizlere olumlu geri dönüş getirebilir.

Fazla Çalışmanız Gerekebilir

Yapılan araştırma ve alınan sonuçlar genellikle fazla mesai, daha fazla öz veri ile çalışmanın terfi edilmesinde kolaylık sağladığını göstermektedir. Daha çok çalışarak, iş verenin sizi fark etmesini sağlayabilirsiniz. Fazla çalışmak gerekmediği durumlarda, sırf patronun gözüne girmek için yapılmamalı gereken durumlarda, gerçekleştirilmelidir.

İş veren kişisel olarak kendinizi düşünmek yerine, firmanın iyiliği için çalışmalarınız yönlendirmenizi isteyeceklerdir. Ofis içinde bu şekilde olmanız, artı puan getirecektir.

Terfi nasıl istenir konusunda bahsi geçen maddelere dikkat etmeniz, bazı durumlar haricinde yeterli olacak ve olumlu sonuçlar getirecektir. Bütün bunların yanı sıra firmanızın ekonomik anlamda ne durumda olduğu, terfi isterken yaptığınız konuşmada, göz önünde bulundurmanız ve konuşmayı ona göre şekillendirmeniz de oldukça fazla, önem arz etmektedir. Firma çalışması için gerekli olan, materyallere katkınız oldu mu?  Firmaya ne boyutta, ne kadar para kazandırdınız? Patronunuz terfi sonrasında size nasıl şartlar sağlamalı konusunda, öz eleştiri ve analiz yapmalı, beklentilerinizi ona göre şekillendirmelisiniz.

Son olarak işvereniniz ile yaptığınız görüşmeden sonra, konu hakkında tarafınıza geri bildirim yapılmasını isteyin, bu sayede anlık olarak olumlu sonuç olmasa dahi terfi isteminiz işveren ve yöneticilerinizin aklında kalacaktır. Akabinde çalışmalarınızı inceleyebilir sizi gözlemleyebilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Freelance Çalışanlar Vergi Vermek Zorunda Mıdır?

Freelance çalışma sisteminde vergilendirme, sözleşme dahilinde hukuki bir işlem halinde ge…