Ana Sayfa Ek İş İlanları Ek Gelir Elde Etmek için Ne Yapabilirim?

Ek Gelir Elde Etmek için Ne Yapabilirim?

216
Hangi Ek işi Yapmalıyım

Ek gelir elde etmenin farklı yollarına değindiğimiz yazımızda sizler için; Hangi ek işi yapmalıyım, Ek iş imkanları nelerdir, Ek iş nereden bulabilirim, Ek iş yapmak kanunen yasakmı, En fazla kazandıran ek iş hangisi vb. soruların cevaplarını yanıtladık…

Mevcut geliriniz yetmiyormu? Daha fazla gelir etmek ve daha iyi şartlarda yaşamak mı istiyorsunuz?  Ek gelir elde etmek için farklı fikirler sunduğumuz bu yazımızı hemen incelemeye başlayın. Mutlaka sizinde yapabileceğiniz bir iş bulacaksınız.

1- Evde Yemek Yaparak Para Kazanabilirsiniz

Yemek yapmayı seviyormusunuz? O zaman tam size göre bir ek gelir kapısı. Mutfakta uzun süreler kalmaktan sıkılmıyorsanız ve elinizin lezzetine güveniyorsanız, ben herkesten daha güzel yemek yaparım diyorsanız evde yemek yaparak ek gelir elde edebilirsiniz. Yemek yaparak para kazanmak hakkında daha detaylı bilgi için alttaki yazımızı okumanızı tavsiye ediyorum.

Evde Yemek Yaparak Para kazanmak

2- Evde Davetiye Katlama

Evet evet yanlış duymadınız evde davetiye katlayarak ek gelir elde etmeniz mümkün..Özellikle yaz aylarında yeni evlenen çiftlerdeki artık sebebiyle bu ve benzeri işlere rağbet oldukça fazla. Hatta o kadar fazlaki düğünlere davetiye yetiştirebilmek için eleman bulunamıyor. Davetiye başına 0,25 – 0,50 kuruş arasında gelir kazanmanız içten bile deil. Daha detaylı bilgi için ;

Evde Davetiye Katlayarak Para Kazanmak

3- İnternet Üzerinden Anket Doldurma

Anket doldurarak para kazanma son zamanlarda oldukça popüler olmaya başladı. Evinizin konforunda , yorulmadan, fazla emek sarf etmeden hızlı ve kolay yoldan para kazanabileceğiniz güzel bir sektör. Eskiden ev ev dolaşıp ya da işlek caddeler üzerinde yapılan bu iş artık internet üzerinden daha hızlı ve pratik olarak yapılabilmekte.. Sizin fikirlerinize ihtiyaç duyan anket şirketleri bunun karşılığında hatrı sayılır ücretler vermekte. Doğru hedef kitleye ulaşmak adına yapılan bu anketlerden iyi oranlarda ek gelir elde edebilirsiniz.

İnternetten Anket Doldurarak Para Kazanma

4- Evde Makale Yazarak Para Kazanma

Türkçenize güveniyorsanız, imla kurallarını iyi biliyor ve ben makale yazabilirim diyorsanız tam size göre bir ek gelir kapısı. Doğru ve kaliteli içeriğe ulaşmak için internet sitelerinde yayınlanmak üzere makale arayan oldukça fazla site sahibi mevcut. Yazdığınız makaleleri bu kişilere satarak iyi gelir elde edebilirsiniz. Site sahipleri ile görüşme yaparak sitelerine içerik girişi sağlayabilirsiniz. Makale yazım ücretleri genellikle kelime bazlı olmakta. Tahmini olarak elde edebiliceğiniz gelir 300 kelimelik bir makale için 3 tl civarıdır. Daha detaylı bilgi için;

Evde Makale Yazarak Nasıl Para Kazanılır

5- Firmaların Ürünlerini Satarak Para Kazanma

Avon, Neutrogena vb. firmaların ürünlerini satarak Ek Gelir elde edebilirsiniz. Bu firmalar ürün kataloglarından yapılan satışlarda satış temsilcilerine %20 oranında gelir sağlamaktadır. Ayrıca satış rakamları yüksek olan kişilere aylık olarak ücretsiz hediye ürünler göndermekteler. Yakın çevrenize bu ürünlerin satışını yaparak evinize ek gelir sağlayabilirsiniz. Hediye gelen ürünleri ister kendiniz kullanabilir isterseniz bu ürünlerin satışınıda gerçekleştirebilirsiniz. Tanıdıklarınızı sisteme dahil edip alt grubunuza üye yaparak onların satışlarından gelir elde edebilirsiniz. Alttaki yazımızı inceleyip daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Avon Satış Temsilcileri Ne Kadar Kazanıyor

6- Pilav Üstü Tavuk – Pilav Üstü Nohut Satarak Para Kazanma

Çok fazla bir maliyet gerektirmeyen ve kazandırdığı gelir bakımından üst seviyelerde olan bir ek gelir fırsatı. Tek ihtiyacınız olan alttan ısıtmalı bir pilav satma arabası ( tahmini fiyat – 1000 Tl civarı ) ve iyi bir aşçi :).. Normal çalışma sürenizden arta kalan zamanlarda yapabileceğiniz güzel bir ek gelir işi. Hem maliyeti düşük hemde kazancı oldukça fazla.

7- Evde Tülbent İşi Yaparak Para Kazanma

Ev kadınlarının evde oturarak yapabiliceği işlerin başında Evde Tülbent işi gelmekte. Hemen hemen her yerde bulabiliceğiniz hızlı ve kolay bir şekilde para kazanabiliceğiniz güzel bir ek gelir kapısı. Tülbent işi genelde iki türlü yapılıyor. Bunlardan bir tanesi tülbent kenarlarına boncuk dizme işi bir diğeri ise tülbent kenarı açma işi. Boncuk dizme işi için ortalama tülbent başına 1 tl ile 2 tl arasında ücretler ödenmektedir. Tülbent kenarı açma işi biraz daha kolay oldugundan bunun için ödenen ücretler 0,5 tl ile 1 tl arasıda değişmekte.

8- Evde Sigara Sarma İşi Yaparak Para Kazanma

Öncelikle sigara sağlığa zararlı ve içmemenizi tavsiye ederek başlamak istiyorum konuya. Son zamanlarda en fazla rağbet gören işlerin başında evde sigara sarma işi yaparak gelir elde etme geliyor. Sigaraya yapılan zamlardan sonra sarma tütün kullanımına olan rağbet oldukça fazla. Kendileri sarmak istemeyen kişiler hazır sarılmış paketler almaktalar. Tütün satan kişiler genellikle bu işleri kendileri yapmak yerine dışarıya vermekteler. 100 lük paket içinde bulunan sigara filtresi , filtre içine konulacak tütün ve sarma makinasi tütün satıcısı tarafından size temin ediliyor. Size verilen sürede hazırlamış olduğunuz sigaraları aldığınız yere götürüp teslim ettiğinizde paranızı nakit olarak alabiliyorsunuz. 100 lük paket şeklinde hazırlanan sigaralardan , paket başına 5 tl ile 10 tl arasında ücretler kazanılabiliyor.

9- Fotoğraf Çekerek Para Kazanmanın Yolları

İnternet dünyası evden para kazanmak adına bir çok alternatif ek gelir kapısı sunmakta. Bunlardan bir diğer fotoğraf çekerek para kazanmak. Çok gezen ve fotoğraf çekmeyi seven bir kişiliğe sahipseniz, çektiğiniz fotoğrafların kalitesine ,içeriğine ve orijinalliğine göre oldukça yüksek gelir elde edebilirsiniz. Çektiğiniz orijinal fotoğrafları, belirlediğiniz sabit bir fiyat üstünden veya açık artırma yoluyla fotoğraf satımı yapılan internet siteleri üzerinden satışa çıkarabilirsiniz.

10- Blog Yazarak Para Kazanma

Uzman olduğunuz bir konuda makaleler yazarak, insanların doğru ve en güncel bilgiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Bloğunuza çekeceğiniz ziyaretçilerın sayısı arttıkça bloğunuza reklam vermek isteyenler, ürünlerinin tanıtımını yaptırmak isteyenler olacaktır. Blogunuzda belirli ücret karşılığında bu reklamları yayınlayabilir aylık 20 tl ile 150 tl arasında (reklamın türüne, boyutuna , kalış süresine göre değişebilir ) gelir elde edebilirsiniz..

11- İnternet Üzerinden Satış Yaparak Para Kazanma

İnternet artık insanlar için vazgeçilmez bir hal almış durumda. Kıyafetlerimizi, giyeceklerimizi, evimizin temel ihtiyaçlarını ve hatta yiyeceklerimizi bile online olarak sipariş vermekte, hiç dışarı çıkmadan istediğimiz herşeye ulaşabilmekteyiz. Sizde yaptığınız ürünleri online alışveriş siteleri ( gittigidiyor , hepsiburada ,n11 ) üzerinden satabilir ek gelir kazanabilirsiniz.

Bu ve benzeri iş fırsatlarını takip etmek için konumuzu sürekli olarak takip etmenizi öneriyorum. Sizlere en güncel ek gelir iş fırsatlarını bu yazının günlük olarak güncellenmiş haliyle sizlere sunacağım.

One Comment

 1. Betül

  3 Ağustos 2020 at 00:06

  el işine yatkınım
  bilgisayar kullanımına hakimim
  evde yapabileceğim bir iş istiyorum

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Trendyol Express Kuryesi Nasıl Olunur? Trendyol Express Taşıyıcı Ücretleri

Trendyol ekspress kuryeliği, Türkiye’nin en büyük sanal mağazalarından olan Trendyol bünye…