Ana Sayfa Bilgi Bankası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Personel Maaşları

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Personel Maaşları

11,683
SYDV

(SYDV) Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları, 3294 sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışmayı Teşvik Kanununun amacına uygun çalışmalar yapmak ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara nakdi ve ayni yardımda bulunmak üzere Türkiye genelinde her il ve ilçede kurulmuş bir vakıf kuruluşudur.

  • Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı İş Başvurusu Formu TIKLAYIN
  • Türkiye geneli kamu kurumları güncel personel alım duyuruları için TIKLAYIN

SYDV Personel, Memur ve İşçi Maaşları 2021

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğünün taşradaki faaliyetleri Türkiye çapındaki tüm il ve ilçelerde her ilde vali ve her ilçede kaymakam başkanlığında oluşturulmuş 1000 Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla yürütülmektedir. Böylece bu Vakıflar, devlet ile yoksul vatandaşlar arasında sosyal yardımların doğrudan ve en kısa sürede vatandaşa ulaştırılması açısından bir köprü görevi görmektedirler.

Vakıfların karar organları, “Vakıf Mütevelli Heyeti”dir. İl ve ilçelerdeki tüm yardım programları, bu mütevelli heyetlerin kararları ile yürürlüğe girmektedir. SYDV bünyesinde istihdam edilen personeller, İş Kanununa tabi olarak belirli ya da belirsiz süreli sözleşmeli personel şeklinde istihdam edilmektedirler. Yani vakıf çalışanları 657’ye tabi değildirler.

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Personel Maaşları 2021

Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıf personelleri; unvan, eğitim, kıdem ve Vakıfların il ve ilçe sınıflandırması dikkate alınarak Fon Kurulunca belirlenen ücretleri almaktadırlar. Yukarıdaki değişkenlere bağlı olarak farklılık gösteren ücretler genel olarak 3.000 TL ile 4.000 TL arasında değişmektedir.

Ücretler, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında, Devlet memuru aylıklarında yapılan artış oranında artırılır. Ayrıca personele, her yılın Ocak ve Temmuz aylarında, birer sözleşme ücreti tutarında ikramiye ödemesi yapılmaktadır.

Bu yazımızda sizlere SYDV – Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nda çalışan kişilerin aldıkları ücretler konusunda bilgilendirmede bulunduk. Konu ile ilgili soru, sorun ve görüşlerinizi bizlere yorum bölümünden dile getirebilir ayrıca facebook sayfamızı ( ElemanUzman ) beğenerek kamu ve özel sektörden en son personel – eleman alım duyurularını takip edebilirsiniz..

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Freelance Çalışanlar Vergi Vermek Zorunda Mıdır?

Freelance çalışma sisteminde vergilendirme, sözleşme dahilinde hukuki bir işlem halinde ge…