Ana Sayfa Meslekler Anestezi Uzmanı Maaşları Ne Kadardır?

Anestezi Uzmanı Maaşları Ne Kadardır?

1,164
Anestezi uzmanı

Anestezi Uzmanı Maaşları Ne Kadardır?

Ülkemizde sağlık alanında yapılan iyileştirmeler her geçen gün etkisini daha fazla göstermekte ve bu sektördeki iş bulma olanaklarını yükseltmektedir. Sağlık sektöründe bulunan önemli meslek dallarından bir tanesi de anestezi uzmanlığı mesleğidir. Anestezi uzmanları, her yaştaki hastaya ameliyat için anestezi veren bir hekim grubudur.

Anestezi Uzmanı Ne Kadar, Kaç Para Kazanıyor?

Anestezi uzmanları aynı zamanda ameliyatın bitiminde hastanın ağrılarının geçirilmesinden, yoğun bakımda kritik hastaların bakım ve tedavilerinin yapılmasından ve ağrısız doğum hizmetlerinin verilmelerinden de sorumludur. Anestezi uzmanlığı mesleği hakkında daha fazla bilgiye anestezi uzmanı kimdir yazımızdan ulaşabilirsiniz. Anestezi uzmanlığı mesleği son yıllarda oldukça revaçta olmuş meslek dallarından bir tanesi haline gelmiştir. Bu mesleğin bu denli tercih edilmesinin sebebi iş bulma olanakları olsa da kazanmış oldukları para da bu mesleğe olan ilgili arttırmaktadır. Peki anestezi uzmanı maaşları ne kadardır? Anestezi uzmanları ne kadar maaş alırlar?

Anestezi Uzmanı Maaşları 2021

Sağlık sektöründe çalışan meslek dallarından bir tanesi olan anestezi uzmanları özel sektörde ve kamuda iş bulabilmektedirler. Devlet nezdinde maaşları 6.000 TL’dir. Ancak bu net maaşa harici olarak nöbet ücreti, döner sermaye katkı payı gibi çeşitli kalemlerde ek ücretler de eklenmekte ve devlette çalışan bir anestezi uzmanının maaşı 7 bin ile 9 bin TL arasında değişmektedir. Ancak özel sektör anestezi uzmanı maaşı daha fazla değişiklik göstermektedir. Genel itibariyle meslekteki ilanları incelediğimizde maaşlar 4.000 ile 6 bin TL arasında değişse de, deneyimlerine göre maaşlar 10 bin TL rakamlarına kadar çıkabilmektedir. Tüm bu sebeplerden dolayı anestezi uzmanlığı mesleği oldukça fazla tercih edilmektedir. Bu yazımızda anestezi uzmanı maaşları hakkında detaylı bilgiler sunduk. Sizler de konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Sizce anestezi uzmanlarının kazanmış oldukları aylık gelir az mı yoksa çok mu? Ayrıca diğer yazımızda anestezi uzmanı nasıl olunur öğrenebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilir

Ambulans Şoförü Nasıl Olunur? Maaşları Ne Kadar?

Ambulans Şoförü Nasıl Olunur? ve ne kadar kazanırım diye soran herkesin bu yazımızı okumas…